Home / Влада працює / Зростає довіра громадян до прокуратури Сокальщини

Зростає довіра громадян до прокуратури Сокальщини

Прокуратурою вивчено стан роботи із вирішення звернень громадян у 2012 р. Встановлено, що впродовж року в прокуратуру району надійшло 457 письмових звернень від громадян та юридичних осіб, з яких вирішено 188 (задоволено – 9). Направлено в інші відомства для розгляду 263 звернення, що становить 57,5% від загальної кількості звернень.

У зв’язку із прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу України, внесенням змін до Закону України «Про прокуратуру», з другої половини минулого року прокуратурою приймаються до провадження заяви і скарги лише у разі їх попереднього розгляду органами влади, місцевого самоврядування та компетентними органами державного нагляду (контролю).

Порівняльний аналіз наведених статистичних даних з 2011им вказує, що загальна кількість звернень, які надійшли в прокуратуру, в 2012ому збільшилась на 281 заяву. З них кількість вирішених звернень збільшилась на 77 та зменшилась на 10 – задоволених звернень.

Подібна тенденція до збільшення загальної кількості звернень, в тому числі задоволених, свідчить про зростання довіри громадян до органів прокуратури України як установи, де незахищені категорії можуть одержати безоплатну кваліфіковану правову допомогу та реальний захист порушених прав. Також, однією з причин збільшення загальної кількості звернень, що надійшли та розглянуті прокуратурою району у 2012 році, є збільшення кількості піднаглядних об’єктів. У зв’язку з ліквідацією прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, з 1 січня 2012 року Сокальська ВК № 47 передана під нагляд прокуратури району.

Аналізуючи суть заявлених громадянами вимог у розглянутих письмових зверненнях, встановлено, що значно зменшилась кількість заяв і скарг з питань оплати праці, у порівнянні з попереднім періодом, що аналізується: в 2012 р. надійшло та розглянуто 6 звернень (в 2011 – 20). Зменшення такої категорії звернень, більш як вдвічі, є свідченням реального поновлення порушених прав громадян за наслідками вжитих прокуратурою заходів прокурорського реагування. Зокрема, впродовж 2012 року за втручання прокуратури району працівникам ПАТ «Львівська вугільна компанія» погашено прострочену заборгованість з виплати заробітної плати на суму 23 520 тис. грн.

Щороку надходить значна кількість звернень з питань слідства і дізнання. У 2012 році надійшло 57 звернень – на 23 більше (в 2011 році – 34), переважна більшість з яких на рішення органів дізнання МВС. Причиною прийняття органами дізнання райвідділу міліції необгрунтованих рішень є неповнота перевірок, що проводяться за зверненнями громадян, та невідповідність висновків за результатами перевірок зібраним матеріалам.

Разом з тим, необхідно звернути увагу на факт значного збільшення у 2012 році звернень громадян у сфері земельних правовідносин. Так, якщо у 2011 р. в прокуратуру району надійшло та розглянуто 9 звернень з питань охорони та використання земель, то вже у 2012 р. – 28. Така динаміка характерна для сільськогосподарського району та свідчить про загострення земельних питань через відсутність достатньої кількості площ вільних земельних ділянок як для сільськогосподарських потреб, так і для індивідуального житлового будівництва.

Прокурор щороку проводить особистий прийом за місцем проживання громадян. Враховуючи особливості сільсько-господарського району, кількість населення та віддаленість сіл, міст від районного центру, у 2013 році більше уваги буде приділено питанням особистого прийому громадян за місцем проживання.

Населення завчасно буде ознайомлено з квартальними планамиграфіками виїздів прокурора району в міські та сільські ради на території району для змоги безпосереднього звернення до прокурора району із наболілими питаннями.

Марина ПЕРЕТЯТКО, старший прокурор прокуратури району.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Подача води у Червоноград можлива із перебоями: сталася аварія на Бендюзькому водозаборі

На Бендюзькому водозаборі сталася аварія. В ...