Home / Влада працює / Слово – меч духовний

Слово – меч духовний

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич взяв участь у відкритті виставки мовних плакатів «Слово – меч духовний», яке відбулося у Палаці мистецтв. Добірку плакатів створили студенти Національного університету «Львівська політехніка», а автором цієї ідеї є депутат Львівської обласної ради, доцент «Львівської політехніки», мовознавець Ірина Фаріон.

Олег Панькевич привітав організаторів акції та авторів представлених робіт із відкриттям виставки та з річницею від дня народження Тараса Шевченка. «Ми продовжуємо давню традицію відзначення шевченківських днів, – зазначив він. – Сьогодні нам, як і минулого століття нашим предкам, потрібен Шевченко». 

«Можливо, ці плакати на перший погляд здаються занадто малою відповіддю на ті виклики, які нам ставить дійсність, надто малим засобом боротьби з тою інформаційною війною, яка ведеться проти українців значно потужнішими методами, але ці плакати, я переконаний, є дуже дієвим засобом і буде ще більш дієвим в майбутньому», – наголосив Олег Панькевич.

На презентації виставки, яку присвятили річниці від дня народження Тараса Шевченка, Ірина Фаріон запропонувала застановитися на кількох посилах Кобзаря. «Перший посил такий: «Маліють люди – висяться царі». Якщо суспільство не змаліло би до такої міри, що обрало на голову держави того, кого сьогодні маємо, то не було б такого діагнозу Шевченка. Друге: «Молітесь Богові одному, молітесь правді на землі». Тобто пошук правди – це те, що ви бачите на цих плакатах. Звичайно, вони не є професійними, але вони є межово правдивими, а це головне завдання в житті кожної людини: знайти правду і втілити її. І нарешті найважливіший Шевченків посил: «Вражою злою кров’ю волю окропіте!». Якщо ми будемо таким чином – триєдино – приймати Шевченка, буде ще тяжче, ніж є», – зазначила Ірина Фаріон. 

«Ми зібралися тут, щоб засвідчити найповажнішу річ: мова – це пані, мова – це фортеця духу, мова – це зброя, це те, що неможливо здолати за однієї умови: якщо ти володієш системою пріоритетів», – наголосила вона.

На презентації також виступили проректор Національного університету «Львівська політехніка» Богдан Моркляник, заступник начальника головного управління освіти ЛОДА Богдана Біляк, директор видавництва НУ «Львівська політехніка», яке випустило друком добірку плакатів, Іван Паров’як, професор Львівської національної академії мистецтв, депутат обласної ради Ярослав Кравченко, студенти.

Як зазначила Ірина Фаріон, планується, що в обласному бюджеті буде передбачено кошти на придбання комплектів плакатів «Слово – меч духовний» для шкіл Львівщини.

(Відділ інформації та зв`язків згромадськістю обласної ради).

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Львівська облрада в 2018 році виділить Сокальщині 6 млн.грн. на ремонт доріг

На Львівщині визначили дороги, які цьогоріч ...