Влада працює

Митному переходу Угринів-Долгобичів – бути!

14-15 травня у Варшаві відбулася Парламентська Асамблея Україна – Республіка Польща. Про її перебіг розповів народний депутат України, член міжпарламентської Асамблеї, заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції, голова підкомітету з питань політичного діалогу, міжлюдських контактів та співробітництва між Україною та ЄС у сфері юстиції та внутрішніх справ, координації технічної допомоги ЄС Верховній Раді України Степан КУРПІЛЬ.

– На цій Асамблеї прийнято ряд рішень і документів, зокрема, Декларацію. Серед іншого, у Декларації є окремий пункт, який говорить про те, що Парламентська Асамблея Україна – Республіка Польща вважає за необхідне зміцнювати співробітництво між органами самоврядування України і Польщі, задля чого потрібно відкрити нові пункти перетину кордону, зокрема, Нижанковичі – Мальховичі і Угринів – Долгобичів.

Я працював у редакційній комісії від української делегації над складанням і редагуванням документів, які прийняті, виступав також на пленарному засіданні

– Якою мовою спілкувалися?

– Я виступав польською мовою. І це дуже позитивно сприйнято, адже поляки такі знаки уваги і поваги, особливо, цінують. Вони розуміють наскільки важливо в дипломатичних стосунках вшанувати мову одне одного. Польські дипломати, до речі, також говорять українською мовою.

– А яка ситуація склалася навколо Євро-2012?

– Польща вважає, що бойкот чемпіонату Європи з футболу 2012 року є недоцільний. Одна річ – політична ізоляція влади в Україні, інша – ізоляція України і українського народу. Це треба відрізняти. Тиск на владу задля забезпечення демократичних цінностей і свобод в Україні, задля дотримання прав опозиції – це одне. А Євро повинно відбутися, це свято футболу, свято спорту. Це має бути успіхом, насамперед, українського і польського народів. На цьому не потрібно спекулювати, тому що це буде успіх України, а не української влади.

Відзначалося, що політична атмосфера в Україні, де відбувається Євро-2012, на жаль, несприятлива. Польща все робить для того, аби українське керівництво відреагувало на резолюції Європейського парламенету, Парламентської Асамблеї Ради Європи і Євронет щодо функціонування демократичних інститутів, дотримання прав людини і вважає, що, власне, ці проблеми є перешкодою на шляху швидкого підписання угоди про Асоціацію.

Записав Василь СОРОЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews