Home / Влада працює / Європейський суд зобов’язав Україну виплатити компенсацію двом сім’ям Сокальщини за неналежні житлові умови

Європейський суд зобов’язав Україну виплатити компенсацію двом сім’ям Сокальщини за неналежні житлові умови

Нині представники місцевих, обласних, всеукраїнських ЗМІ не дають спокою родинам Дубецьких та Гаврилюків з присілка Вільшина, що належить до Сільця. Адже для нашого регіону, то направду, сенсація. Бо ці дві сім`ї звернулися до Європейського суду з прав людини і виграли справу. Європейський суд зобов’язав Україну виплатити їм 65 тисяч євро. Їх помешкання розташовані за 200 метрів від терикону заввишки 50 метрів, який протягом тридцяти років насипали Центральна збагачувальна фабрика, шахта "Візейська". А санітарнозахисна зона для породних відвалів має становити не менше як 500 метрів. Цим людям увірвався терпець, адже вони неодноразово оббивали пороги різних інстанцій, наголошуючи на тому, що проживають дуже близько від шахти і заводу, що шкодить їх здоров’ю, викликає бронхіти, емфізему і карциному.

Позивачі скаржилися на нерегулярний і недостатній доступ до питної води і просідання грунту під будинками. А також на те, що не мали змоги змінити місце проживання, бо не мали коштів на нове житло, а старе втратило свою ринкову вартість. Потрапили у безвихідь. Хоча неодноразово зверталися до влади, але допомогти їм ніхто не зміг. Будемо сподіватися, що рішення Європейського суду з прав людини обов’язково виконає держава, а виплата відшкодування має бути здійснена у тримісячний термін з моменту набуття рішенням остаточного статусу. Але і покарання за невиконання прийнятого рішення як такого немає.

Оксана ПРОЦЬ.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД ЗОБОВ`ЯЗАВ УКРАЇНУ,
але чи вона виконає це зобов`язання? Бо, на думку юристів, виконання рішення Суду не має зводитись лише до грошових витрат, держава повинна також докладати максимум зусиль, аби усунути недоліки, які лежать в основі виявленого Судом порушення.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

затримано голову рда за хабар

Співробітники СБУ у Львівській області затримали на хабарі голову однієї з районних державних адміністрації

Співробітники Управління СБ України у Львівській ...