Home / Згадаємо, як це було / Воїнам-афганцям вручили державні нагороди

Воїнам-афганцям вручили державні нагороди

15 лютого в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Двадцять шість років тому було завершено виведення радянських військ з Афганістану. Таким чином, закінчилася чужа жорстока війна, що забрала тисячі життів наших співвітчизників. З нагоди річниці виведення радянських військ з Афганістану у Сокалі відбулись урочисті заходи.

У кожного воїна-афганця – своя доля, своя життєва історія. Вони сиділи в актовому залі з сумом і жалем в очах, пригадували у пам’яті події багаторічної давності, які бачили на власні очі в Афганістані. Для воїнів-афганців на сцені з патріотичними піснями виступали аматори художньої самодіяльності Сокальського районного народного дому. 

Спогади про війну відобразились в пам’яті воїнів, коли зі сцени звучали слова у виконанні Марії Яремчук: «Про що думає людина на війні? На війні людина не думає про те, що може бути через декілька місяців або років, це і не дивно – часто на війні живуть однією годиною. Що таке двадцять секунд для вас? Зробити ковток кави, вдихнути на повні груди ковток повітря, переключитися на інший канал телебачення – такий маленький проміжок часу. А ще за двадцять секунд можуть бути випущені десять снарядів з «Граду», всього двадцять секунд можуть відокремлювати солдата на передовій від смерті. Що в такі моменти важливо, про що думається, коли кожен воїн на передовій знає, що йому для порятунку може не вистачати лише декілька миттєвих секунд. Там, на передовій, бійці оцінюють життя по іншому, вони не розмінюють час на дрібниці. Кожен момент, кожна хвилина краща в житті, тому що ти живеш. На передовій живеш і розумієш, що найважливіше – спокій рідних і близьких, а все інше – це не важливо. За такі прості і важливі цінності і воюють бійці там, на передовій. І що б не говорили про них, як би їх не називали – Героями чи кіборгами, – вони такі ж самі люди, як і ми. І зараз вони там, на передовій, дають нам можливість насолоджуватись простим життям отут, в тилу. А ми просто не помічаємо і не цінуємо життя. Закриймо очі і подумаймо, що у нас є лише двадцять секунд – не забудьмо зробити добро!».

Голова Сокальської райдержадміністрації Олег Пелих від імені Президента України Петра Порошенка, голови Львівської ОДА Олега Синютки та від себе привітав воїнівінтернаціоналістів із закінченням бойових дій в Афганістані, побажав їм, щоб Матір Божа оберігала їх і їхні родини.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько зазначив, що спогади в афганців про цей день дуже важкі, але це – історія. Від усієї сокальської громади очільник районної ради висловив думку, що українська нація, українські чоловіки є сильними воїнами і здатні захищати свої родини, свою державу і честь. 

А далі на сцені відбулась урочиста подія – понад сотню воїнівафганців з Сокальського району Президент України Петро Порошенко нагородив державними відзнаками, які присутнім вручили голова РДА Олег Пелих та голова районної ради Микола Пасько. Під оплески один за одним воїни отримали свої заслужені, виборені кров’ю і війною, державні нагороди.

Слова вдячності від імені воїнів-афганців виголосив голова Сокальської районної спілки ветеранів Афганістану Михайло Ільницький. Він висловив сподівання на кращу державну підтримку воїнів та подякував за нагороди та концертну програму. 

Війна в Афганістані безжально перекреслила життя багатьох юнаків, змінила плани і відібрала надії, але разом з тим, серед страшних небезпек, вогню, крові, молоді хлопці мужніли і загартовувались. 15 лютого став днем не лише завершенням військової операції, а й єдності афганського братства та вшанування світлої пам’яті тих, хто не повернувся. Вони – Герої, але нехай їм більше ніколи не доводиться брати в руки зброю. 

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

    

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Пикуличах вшанували полеглих українських воїнів

3 червня 20158 року делегація від ...