90-ті роки

Творімо історію спільно!

Напевно, кожен з нас в ці дні замислюється над тим, що ми, як український народ, досягли за 25 років незалежної України? Дехто запитує  чи живемо зараз краще, ніж два, п'ять, або десять років тому? Чи ми недаремно ось уже понад два роки поспіль хоронимо наших синів, батьків, чоловіків? Доволі часто мені доводиться стикатись саме з такою постановкою питань.
Кожного робочого ранку, коли заходжу до приміщення Сокальської районної ради, на мене зі світлин, які знаходяться навпроти вхідних дверей, дивляться наші хлопці, які вже ніколи не повернуться з війни. Ніхто не може сказати напевно, чи була у них присутня внутрішня дискусія зі схожими запитаннями, але вони наважились зробити крок уперед і стали справжніми воїнами. Навіки. Так само, як здавалось у безвихідній ситуації, приймали виклик від ворога українські козаки чи вояки УПА. Мотивація насправді проста  захист власної землі, родини, України.

Сьогодні наша держава бореться з двома ворогами  зовнішнім відкритим  Росією і внутрішнім прихованим  корупцією. Обидва загрожують існуванню України. І перемога над ними, як це не банально звучить  в наших руках. Вона залежить від кожного з нас.

У свій час шукав відповідь: "Чому вистояв і переміг Майдан?" Якщо без пафосної риторики про високі ідеали та європейський вибір українського народу, то скажу просто  ми усі були справжні. Ми всі були рівні, як перед Богом! Без різниці: професори носили бруківку, підприємці стояли на морозі разом з безробітними, вчителі варили їсти, військові пенсіонери разом зі студентами гинули на барикадах. Географія не мала значення: поруч стояли Чернівці і Суми, Донбас і Львів, Одеса і Чернігів. Тому ми були нездоланні. Ми всі переконались, що саме в єдності  наша сила!

Гадаю, що і наш ворог це зрозумів. Тому зараз всіляко намагається роз"єднати, розсварити українську націю. Думаю, що його справжня перемога настане тоді, коли в нашій країні почнеться війна всіх проти всіх. Ми не повинні допустити такого антиукраїнського сценарію.

Вважаю, що не тільки відвойований на Сході клаптик рідної землі, а й кожна заасфальтована дорога, відремонтована школа чи лікарня, встановлений дитячий чи спортивний майданчик  це наша маленька перемога. Саме цього року сокальська громада запланувала провести відповідні роботи на 128 об'єктах соціального призначення майже в усіх місцевих радах району. Виділено кошти на ремонт 20 відтинків доріг загального користування. Такий обсяг робіт має бути виконано на Сокальщині вперше за роки Незалежності! Це вдалось досягти лише за умов об'єднання зусиль сільських, міських, районного, обласного і державного бюджетів.

Автором кожного проекту виступила або місцева громада, або ініціативна група небайдужих людей. Тому переконананий, що за шляхом передачі повноважень і коштів на місцевий рівень, або за шляхом децентралізації  майбутнє нашої держави. І крок вперед по цій важкій дорозі  теж чергова наша Перемога!

Справді, сучасна історія України написана кров'ю найкращих її синів. Але вона належить кожному українцеві. Творимо її усі ми. Переконаний в нашій Перемозі, адже головне відбулось  з народу відродилася нація. Українська Нація! Вітаю усіх сокальчан з 25ою річницею Незалежності України! Слава Україні!

Микола ПАСЬКО,
голова Сокальської районної ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews