90-ті роки

Храм села Лещатів запрошує парафіян

Серед мальовничої зелені, на висоті, гордо стоїть красуня-церква, пам'ятка архітектури, побудована в 1847 р., а відкриття було 23 квітня 1875-го. Вона, як любляча мати, пригортає до себе натруджених працею жителів села Лещатів, щоб заспокоїти, утішити, з'єднати їхні душі з Господом. В будні і в свята спішать до церкви жителі села, щоб помолитись єдиною молитвою і розповісти Господу свої печалі, негаразди і радощі.

Коли заходиш в цей храм, тебе зразу ж огортає атмосфера любові, братства, єдності. Тут люблять не тільки один одного, а з радістю вітають гостей, які бажають помолитись. На парафії вже 16 років плідно працює о. Петро Палюх із дружиною, їмостю Лесею та п'ятьма діточками. Щирими словами, які лягають у серця парафіян, о. Петро проповідує любов до ближнього і гаслом його праці є: "Служити Богові і Батьківщині". Головною метою є виховання молоді.

Майже усі юнаки і дівчата села співають у хорі. Коли вперше сюди хтось прийде, то зверне увагу, як багато дітей приходить і скільки хлопчиків залучено до церкви під час служіння. Отець Петро – людина-свято. Має завжди час вислухати, порадити і підтримати, тому кожен тягнеться до нього, як до джерела з чистою водою. У нього справжній талант дарувати парафіянам свято; поруч з ним: в холод – тепло, в сутінках – світло, а сумуєш – порадить, поспівчуває – і усміхнешся, добро вселиться в твоє серце.

Протягом років у церкві співав хор на чотири голоси і керували ним справжні знавці хорової справи: Володимир Андрущак та Іван Попович. На цей час керує хором  випускник Рівненського інституту культури Петро Грева. Уже десять років хор співає чотириголосно у народній манері. Хор співав Літургію у соборі св. Юра у Львові. У хорі є 10-12 партій і співає до 40 чоловік, в основному молодь. Запевняю Вас, це варто почути! Вражає те, що під час Літургії співають усі присутні! І ця свята молитва, цей спів, хвала Господу об'єднують усіх у велику Любов, Прощення і Покаяння. Тому що ми знаємо, якщо озброїтись твердою вірою, надією, терпінням і любов'ю, то можна подолати всі біди, усі негаразди з допомогою Господа. І коли стоїш у храмі і слухаєш таке сильне звучання голосів, то відчуваєш, що твоя душа співає, і ти не на землі, а на небесах. До хору, де важливу партію виконує їмость Леся, а також Володимир Семенюк, Назар Семенюк, ще входять Богдан Павлюк, Ярослав Чех, Ярослав Антонюк, Роман Масинник, Тарас Павлюк, Олег Коткевич, Олександр Кипибіда, Надія Новосілець, Галина Назар, Євгенія Щудло, Галина Іваникович, Марія Антонюк, Ярослава Новосілець, Марія Масинник, Ольга Назар, Людмила Масинник, Ольга Полуіан, Людмила Мельник, Світлана Назар, Мар'яна Кресун та Ігор Завернюк, братчики Ярослав Матерна, Петро Назар.

Завітайте до церкви св. Юрія у с. Лещатів, відпочинете духовно, послухаєте чудову проповідь о. Петра, не пошкодуєте!

Олена ЮЗВЯК.

хор села Лещатів

Голос Сокальщини на GoogleNews