Головна / 90-ті роки / Звернення до молоді Львівщини

Звернення до молоді Львівщини

Силою правди, то встала на захист нашої поневоленої землі, нашої потоптаної історії, ми, учасники траурного мітингу, звертаємо свій голос до Вас, дорогі юні краяни. Довгі роки комуністичного панування на Україні, оповитого найстрашнішими злочинами, яких не знає людство, призвело до загального занепаду рідної культури. Це, в свою чергу, спричинило упадок національної    самосвідомості, моралі та духовності всього народу, і зокрема, молоді!

Робилося це планомірно, з єдиною метою — знишити український народ, вирвавши з його серця і розуму найбільші людські почуття — любов до Батьківщини, рідної землі і таким шляхом заволодіти Україною. Добре знаючи, що позбавивши народ високих почуттів патріотизму, залякавши терором, можна безкарно чинити свавілля на його землі, що і робилось на нашій Україні.

Сплюндровано національну культуру, мову, народне господарство. Отруєно воду, землю, повітря. За кожним з нас блукає страшний
привид Чорнобиля.

Але час прийшов — і пробудилась правда. Вона все гучніше закликає нас встати з колін, спираючись на щит власної національної гідності, на знання своєї історії, свого коріння. Тому, ставши нині в скорботі перед могилою воїнів-повстанців. перед місцем пам’яті загиблого села — свідоцтвом страшних злочи нів сталінських нелюдів, ми. учасники мітингу, закликаємо Вас: Не гаючи часу, поки ще живі свідки нашої недавньої історії, опитайте їх. Дослідіть і задокументуйте всі події, пов’язані з сталінськими репресіями і боротьбою УПА у всіх населених пунктах і їх околицях. На основі зібраних матеріалів створювати при школах «Книги Пам’яті». Вони служитимуть для поглибленого вивчення рідного краю.
Осередкам РУХу і ТУМ при школах провести рейди учнівської молоді — «Шляхами горя і боротьби наших батьків». Під час таких заходів відшукати всі місця сталінських злочинів і значних боїв УПА. Віднайти і впорядкувати могили жертв і воїнів-повстанців, які розкидані по наших полях і лісах.

Це буде нашим спільним вкладом у відродження рідної історії, нашим духовним зціленням.

Виконати таку місію – наш святий обов’язок.
 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!