Головна / Легка атлетика / Доки буде тривати свавілля в сокальських маршрутках?

Доки буде тривати свавілля в сокальських маршрутках?

Я – учасник війни, пасажирським транспортом користуюся дватри рази на рік. Знаю, що законодавством передбачено безкоштовний проїзд для пільгових категорій громадян. Так, 14 липня цього року я у справах зібрався їхати в Червоногорад. У Сокалі на зупинці сів у автобус «Сокаль-Львів», пред’явив водієві посвідчення учасника війни, сказав, що їду в Червоноград. Водій спокійно відповів мені: сідайте.

Назад повертався в першій годині дня. Ось тоді й почалися проблеми з безкоштовним проїздом. Водій автобуса «СокальЧервоноград» (номерний знак 1164 АА) переді мною прогнав з салону автобуса стареньку немічну жінку. Але я був упевнений, що маю право на безкоштовний проїзд, бо ж спілкуюся з людьми, які часто їздять громадським транспортом і кажуть, що закон діє, пільговиків перевозять безкоштовно. Зайшов в автобус, пред’явив посвідчення, а водій до мене: «Ніяких законів я не знаю, а вже маю по студентських квитках пасажирів, більше нікого брати не буду. Або плати, або виходь». І це така розмова зі мною, старшим чоловіком. Автобус був лише наполовину заповнений і я там не побачив жодної старшої людини. Але не хотів скандалу і спокійно вийшов з маршрутки.

Аж тут раптом з автобуса виходить молоденька білява жіночка з дитиною і каже до мене: «Дядьку, заходьте, сідайте, я за вас заплатила». Мені стало ніяково, бо я не такий уже й бідний, ще мав чотири гривні на дорогу, але не хотів платити нахабному водієві. Такі водії не мають нічого людського, їм аби більше заробити, а тим вони принижують гідність старших людей.

Чому жінка заплатила за мене – не знаю. Можливо, цим вчинком вона хотіла показати водієвінахабі, що потрібно поважати старших людей і не принижувати їх честі і гідності. Вони з дитиною зійшли на зупинці в с. Завишень. Дякую їм за це.

Хочу звернутись до голови Сокальської райдержадміністрації Олега Кожушка, щоб нарешті навів порядок з перевізниками по маршруту «СокальЧервоноград», щоб вони безкоштовно перевозили пільговиків і не принижували людей похилого віку.

Пропоную в касах Сокаля і Червонограда запровадити нульові квитки. Тоді б не було знущань над пільговиками, а у водіїв – спокуси нажитись на пільговиках. Ця система добре працює на залізниці, варто перейняти у них досвід.

Іван ВЕЛИЧКО, м. Сокаль.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen + twenty =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!