АТО

Як вступити до лав територіальної оборони Червоноградського району розповіли під час брифінгу

Сьогодні, 23 лютого, відбувся брифінг щодо формування територіальної оборони у Червоноградському районі, основні її функції і завдання і як можна вступити до лав резервістів. Участь у брифінгу взяли міський голова Червонограда Андрій Залівський, голова Червоноградської РДА Андрій Дяченко, командир батальйону Червоноградської територіальної оборони Юрій Степанюк, начальник штабу тероборони Ярослав Гафінов, керівник Червоноградського Будинку Воїна Михайло Палюга.

  •    Про те, на якому етапі сьогодні формування  резерву  територіальної оборони розповів командир батальйону тероборони Юрій Степанюк. Зокрема, він зазначив, що батальйон буде складатися з кадрових військових, які призвані за контрактом і резервістів, котрі підпишуть контракт в резерві. Наразі проходить формування організаційного ядра батальйону. Для того, щоб стати резервістом, необхідно звернутися у військкомат за місцем проживання, маючи при собі паспорт, ідентифікаційний код, військовооблікові документи. Резервісти, наголосив комбат, це цивільні люди, які живуть звичним життям і лишень в разі необхідності стають до лав батальйону територіальної оборони. Вони залучаються на вишкіл, який проходить під час проведення єдиного стрілецького дня і планових занять, де набувають досвіду володіння зброєю, наданню першої медичної допомоги і певних тактичних дій. Віковий ценз резервістів на сьогоднішній день 60 років, можливо його буде збільшено.
  •    Андрій Дяченко голова Червоноградської РДА зазначив, що наразі визначено два ймовірних місця дислокації територіальної оборони – це Соснівська міська лікарня (де сьогодні тимчасово розташований штаб батальйону) і Червоноградський військовий ліцей, там, щоправда, слід провести відповідні комунікаційні роботи. Найближчим часом буде працювати уповноважений тероборони, який прийматиме заяви і надаватиме необхідні консультації.
  •    На сесії Червоноградської міської Ради, яка відбудеться у четвер, зазначив міський голова Червонограда Андрій Залівський, розглядатиметься питання щодо виділення коштів на потреби територіальної оборони. Загалом, як попередньо було обумовлено, кошти акумулюватимуться на районному рівні і з того рахунку вже буде співфінансуватися територіальна оборона. Розроблятиметься також дорожня карта щодо введення в дію приміщеня тероборони. Окрім того, наголосив Андрій Залівський, нашим завданням також є створення добровольчих формувань територіальної громади, діяльність яких  регулює відповідний закон. Прийнята  також постанова  Кабінету Міністрів України  щодо використання мисливцями  їхньої зброї в добровольчих формуваннях. Уся інформація стосовно цього найближчим часом буде розміщена на сайті Червоноградської міської ради.

На запитання, чи визначені місця евакуації у навчальних закладах, школах, садках, Андрій Залівський відповів, що в школах громади є два протирадіаційні укриття (школа №8 і Острівський НВК), в усіх інших, це звичайні підвали. Відповідно, дане доручення привести їх до належного стану (забезпечити водою та усіма необхідними засобами). Наступного тижня, продовжив міський голова, буде проведено навчально-евакуаційний захід для школярів.

Також дане доручення розробити карту дислокації усіх ПРУ, які є в місті, окрім того на дошках оголошень біля кожного під’їзду розміщуватиметься інформація про місце знаходження найближчого укриття.

На території Червоноградського району, наголосив Андрій Дяченко, є 129 укриттів  (7 бомбосховищ і 122 укриття  радіаційної безпеки). Завдання  голів територіальних громад привести їх до належного стану. Найближчим часом також  планується відвідати найбільші підприємства району, з метою закликати їх працівників вступати до лав територіальної оборони. “Ми, – зазначив Андрій Дяченко,- тісно співпрацюємо з всіма структурами: поліцією, МНС, екстреною медициною, і я можу запевнити, що всі органи виконавчої влади, структурних підрозділів  працюють в штатному режимі і готові до виконання будь-яких завдань”.

Чи готове місто, в разі необхідності, прийняти переселенців зі Сходу?  На це запитання міський голова Червонограда Андрій Залівський відповів, що на його адресу надійшло звернення Асоціації міст України з проханням надати інформацію про кількість людей, яких ми можемо прихистити і місця їх розташування. “Ми, запропонували приміщення наших гуртожитків – зазначив Андрій Залівський  – А також розраховуємо на свідомість червоноградців, які у своїх домівках в 2014 році давали притулок тим, хто цього потребував. Будемо також розглядати в разі необхідності інші приміщення, у тім числі в навчальних закладах, оскільки життя і здоров’я  людей – найдорожче для нас. Для інформування ж населення залучатимемо усі  засоби   інформації,  пресу, радіо,  щоб люди  знали,  як діяти в  тих чи інших ситуаціях”.

Голос Сокальщини на GoogleNews