АТО

На умовах співфінансування на Львівщині придбали 22 квартири сім’ям учасників АТО (ООС), до кінця року закуплять ще 5

Цього року 22 сім’ї українських захисників придбали житло завдяки обласній програмі на умовах співфінансування.

Про це повідомила прес-служба ЛОДА.

Для цього в обласному бюджеті передбачили більше 10 мільйонів гривень. Ще 5 учасників АТО (ООС) закуплять житло до кінця року.

“Закупівля житла відбувається в рамках Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні. Ця програма  діє з 2018 року”, – розповіла директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк.

Відтак, за словами Натілії Кузяк, упродовж 2018-2020 років відповідно до обласної програми покращено житлові умови 68 сімей учасників АТО (ООС) та однієї сімʼї Героя Небесної Сотні.

Нагадаємо, що придбати житло на умовах співфінансування можуть:

1.Члени сімей Героїв Небесної Сотні (батьки, дружина);

2. Учасники АТО (ООС) та бійців-добровольців АТО;

– на утриманні яких є діти з інвалідністю;

– особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи (на яких не поширюється дія Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719),

– матерів, батьків, опікунів, які мають на утриманні 4-ох і більше дітей;

– особи, які потрапили в складні життєві обставини (довготривала хвороба членів сім’ї, відсутність роботи з поважних причин тощо);

– учасники бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО (ООС) та є внутрішньо переміщеними особами;

– особи, які отримали каліцтво, поранення, контузію в зоні проведення АТО (ООС);

– особи, які зазнали фінансових втрат внаслідок ліквідації чи визнання неплатоспроможними суб’єктів господарювання, у тому числі комерційних банків;

– особи, у яких один з членів сім’ї є внутрішньо переміщеною особою;

– особи, які у віці до 18 років мали статус дитини-сироти.

За умови участі у програмі з обласного бюджету виділяється адресна допомога на придбання житла, яка перераховується у вигляді субвенції районним і міським (міст обласного значення) бюджетам.

Обсяг співфінансування з обласного та місцевих бюджетів визначається відповідно до індексу податкоспроможності відповідного бюджету за останній звітний бюджетний період.

“Для того, щоб подати заяву на призначення адресної допомоги на придбання житла на умовах співфінансування, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації”, – нагадують у департаменті соцзахисту.

Марта Кудляк

Голос Сокальщини на GoogleNews