АТО

Про свої проблеми за – “круглим столом”

11 березня працівники Центру допомоги учасникам АТО у Сокальському районі («Єдиного вікна») за «круглим столом» з учасниками АТО обговорили наболілі питання. Голова Сокальської РДА Олег Пелих подякував присутнім, а на запрошення відгукнулися понад 20 осіб, за відвагу та активну позицію, за те що не побоялися й пішли захищати Україну в зоні АТО, просив вибачення за непорозуміння, а часом і некоректне ставлення до них працівників соціальних служб, черги та ходіння по кабінетах, аби взяти ту чи іншу довідку, вирішити якесь питання чи просто отримати інформацію. І наголосив, що такі зустрічі проводяться для того, щоб почути про проблеми учасників АТО і допомогти їх вирішити на місцевому рівні. 

Учасники АТО з болем говорили про проблеми, які виникли. Найприкріше те, що деякі демобілізовані бійці ще не мають статусу учасника бойових дій, через те не можуть скористатися пільгами, які їм надає держава. Серед наболілих проблем також є працевлаштування, не повна виплата заробітної плати під час проходження служби у військових частинах, забезпечення житлом, нарахування відсотків по кредиту в банку під час служби, виділення земельних ділянок під забудову, реабілітація в санаторнокурортних закладах, допомога в адаптації в мирному житті, пільгове перевезення та багато інших. У виступах чоловіків чулося розчарування та біль. Не раз вони запитували, чому досі нічого не змінилося, за що ж вони воювали на Сході, за що полягли їх побратими?! Чимало звучало нарікань на адресу держави, яка кинула напризволяще громадян, які віддавали за неї життя та здоров’я. 

Канцлер Сокальсько-Жовківської єпархії, отець Роман Синицький, наголосив, що нині у бійців є чимало запитань. Багатьом військовим, які були на передовій, бачили смерть та ховали побратимів, потрібна духовна підтримка. І священики греко-католицької церкви готові їм надати її. Не можна опускати руки, треба повертатися до мирного життя, і у цьому допомагає віра у Господа. Отець Роман Синицький прочитав лекцію про значення молитви у нашому житті, навчав як правильно молитися, наголошував, що основне скеровувати свої думки на позитив. Він поінформував, що відбудеться проща для учасників АТО.

Свою духовну підтримку запропонував присутнім також о. Йосип Скоробагатий зi с. Забужжя, який більше зупинився на значенні духовності у нашому житті, бо, на жаль, живемо у нелегкий час, де кожен часто переживає різні стреси. Саме тоді людині найбільше потрібна духовна підтримка. Учасники АТО можуть її отримати у Центрі за бажанням індивідуально. Священнослужителі готові допомогти їм.
Начальник управління соціального захисту населення РДА Володимир Огінський закликав присутніх до співпраці, просив висловлювати пропозиції та побажання щодо роботи Центру для учасників АТО. І наголосив, що багато з вищезгаданих питань є опрацьовані й нині їх уже можна оперативно вирішити. Працівники управління допомагають цим людям оформити відповідні звернення та охоче підказують, як вирішити те чи інше питання. На жаль, є багато проблем, які можна вирішити лише на рівні держави. В. Огінський закликав присутніх до співпраці, це на його думку, допоможе виправити допущені раніше помилки у роботі з демобілізованими учасниками АТО. Адже цей досвід є корисним, бо оголошена друга хвиля демобілізації військовослужбовців, яким буде потрібна допомога такого Центру. Тож потрібно, щоб він працював якісно, прозоро та оперативно. 

Голова РДА Олег Пелих подякував присутнім за щиру розмову «за круглим столом» та запевнив, що такі зустрічі проводитимуться й надалі, бо вони допоможуть налагодити належну роботу Центру для учасників АТО. Якщо ж виникають вкрай важкі проблеми, просив учасників АТО звертатись особисто до нього, готовий завжди прийти на допомогу.

Сторінку підготувала Любов Пузич. Фото автора.

 

 

315493924
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.