Головна / АТО / Підполковник Сахневич з 51 бригади – той, хто не зламався. За його плечима 11 успішних бойових рейдів, в тому числі й захоплення Савур-Могили

Підполковник Сахневич з 51 бригади – той, хто не зламався. За його плечима 11 успішних бойових рейдів, в тому числі й захоплення Савур-Могили

Про подвиг легендарного підполковника, фото якого облетіло весь світ, коли 24 серпня 2014 року в окупованому Донецьку відбувся марш полонених, в своєму пості згадав Денис П’ятигорець.

У липні Голова Волинської ОДА Олександр Савченко вирішив нестандартно прозвітувати про перші 100 днів своєї роботи. Прозвітувати не в прес-центрі, а на військовому полігоні 14 ОМБР. Майже три десятки журналістів та представники ОДА приїхали до славетної бригади та перш ніж заслухати звіт Голови – проходили курс «молодого бійця» та змагалися в стрільбі з пістолета, автомата та кулемета.

Звичайно, що до кожного журналіста військові приставили офіцера, який допомагав та підказував акулам пера, як правильно поводитися зі зброєю. І був серед цих офіцерів один потужний дядько, який мені ну тааааааак вже здавався знайомим. Просто я не впізнав його без вус. А коли прочитав прізвище на формі, то все стало зрозумілим. Виявилось, що нас на полігоні навчав справжній герой України, офіцер з великої літери, підполковник Володимир Сахневич.

Саме той підполковник Сахневич, фото якого облетіло весь світ, коли 24 серпня 2014 року діряві проводили в окупованому Донецьку марш полонених. Володя йшов перший. Височенний! Зі слідами побиття на обличчі.

Володя Сахневич з перших днів війни був на сході. За його плечима 11 успішних бойових рейдів, в тому числі й захоплення Савур-Могили. Після того, як наші взяли Савурку – по ним почали стріляти не тільки з навколишніх сіл, але й з території РФ. Тоді Сахневич отримав задачу – забезпечити підвоз провіанту, БК та поповнення на Савурку та вивіз поранених. Після кількох успішних рейдів місцева вата злила інформацію про українську колону дірявим, і група Сахневича потрапила в засідку кадирівців.

Далі був полон, знущання, тортури та приниження. Але зламати Володю так і не змогли.

Коли Сахневич привселюдно послав нахєр вєрховного слєсаря Дирляндії Захарченка, його довго били. «Потім сєпар до мене підходить» – розповідає мені Володя: «бере мене за вуха та кричить – я сейчас тєбє уши буду рєзать, ти ето панімаєш». «Та ріж вже» – каже Володя: «щоб я нарешті перестав чути твій свинячий візг». Після цього охрєнєвший сєпар кілька разів вдарив Володю в облччя…

– Ну что, тєпєрь понял куда ти попал, укроп?

– Поняв? Да я тільки одне поняв, що б’єш ти як та баба…

Після цих слів налетіло ще троє і Володя втратив свідомість.

— Мені пропонували посаду начальника продзабезпечення в Сочі. Я зауважив, що на таку пропозицію можу відповісти словами їхнього ідола. Вони відразу: якого ідола? Кажу: «Предавший первый раз, предаст и второй» — цитата Гітлера. За це дуже отримав, і після цього в Сочі мені їхати не пропонували.

Володю Сахневича пізніше обміняли. І він повернувся служити в рідну бригаду. Яку вже встигли перейменувати з 51-ї в 14-у. Коли ми з ним прощалися, він мені сказав: «Брат, прошу тебе, не забувай! Ви там політики – ви мусите це зробити. Добийтеся, щоб нам повернули нашу назву! Добийтеся, щоб ми знову були 51-ю бригадою!»

Дякую тобі, Володя, що ти такий є! Дякую таким самим як ти! Справжнім! Низькій уклін вам, хлопці!!!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

8 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!