АТО

Сокальчани допомагають учасникам АТО чим можуть

Виснажлива, кровопролитна війна на сході України продовжується. Чимало сімей, особливо з дітьми, рятуючись, приїхали на західні терени. Від початку вимушеного переселення Сокальщина прийняла 137 осіб, в т. ч. 73 дітей. Нині на обліку управління соціального захисту населення є 53 особи з Криму і Севастополя, і з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції  з Донецької та Луганської областей. Однак не всі сім'ї зареєструвалися. Загальна чисельність вимушених переселенців, які перебувають на території району,  значно більша.

Розуміємо, що їхали до нас з тривогою в серці: як їх зустрінуть? чи допоможуть? Кожну сім'ю зустрічали привітно: одні приїхали до родичів і живуть в них, іншим житло надали гостинні сокальчани, когось прийняли БФ "КарітасСокаль", ЛОК "Ровесник", а хтось живе у гуртожитку…

В районі створено штаб з питань, пов'язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщаються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції, який вивчає проблеми цих сімей. Приймаючи ці сім'ї, з'ясовуємо, що їм потрібно. Для цього проводимо анкетування. За сприяння небайдужих громадян, підприємців та організацій, БФ "КарітасСокаль" організовано надання первинної допомоги переселенцям. Найбільш потребуючі сім'ї отримали одноразову допомогу коштом ООН, на загальну суму 51 тис. грн. За бажанням переселенців, управління соціального захисту населення відновлює виплату державних соціальних допомог за місцем тимчасового проживання. Активну участь щодо підтримки цих сімей надає громада, на території якої проживають переселенці.

Щотижня управління соціального захисту населення обмінюється інформацією з усіма зацікавленими структурами району, які можуть допомогти переселенцям щодо їхнього працевлаштування, оформлення у дошкільні заклади, соціального супроводу, відновлення втрачених документів, у продовженні здобуття середньої чи вищої освіти та щодо інших питань. З метою безпеки перебування сімей переселенців на території району та недопущення дестабілізації ситуації на теренах району з боку осіб, які можуть прибути, проводиться обмін інформацією з правоохоронними органами.

З метою отримання консультації та роз'яснення відкрито цілодобову “гарячу” телефонну лінію: у робочий час  з 9.00 год. до 18.00 год.  72094; у нічний час  з 18.00 год. до 9.00 год.  72020.

Володимир ОГІНСЬКИЙ,
начальник управління соціального захисту населення.      

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.