Головна / АТО / Сокальщина прощалася з Героєм Валентином Приходом, який загинув біля Савур-Могили – відео

Сокальщина прощалася з Героєм Валентином Приходом, який загинув біля Савур-Могили – відео

Вчетверте страшна звістка долинула на Сокальщину. 7 серпня біля Савур-могили (курган, висотою 277,9 м над рівнем моря, за 12 км на південь від міста Сніжне. Розташована на потрійному стику кордонів Луганської, Донецької областей та державного кордону України (Ростовська область РФ) геройськи загинув наш земляк Валентин Прихід зі Забужжя. Отримав важкі поранення, які виявилися несумісними з життям (бронебійними ворожими кулями було пробито бронежилет в області грудей). А життя тільки починалося. У квітні цього року юнакові минуло двадцять п”ять.

Валентин був призваний на військову службу за контрактом. Розпочав її у мотострілецькій бригаді військової частини А-2331 м. Володимир-Волинський, потім – на посаді командира механізованої роти механізованого батальйону 51-ої мотострілецької бригади. У званні старшого лейтенанта вів товаришів у бій. Саме у цьому, останньому в житті Валентина, його побратими на Савур-могилі знищили бригаду терористів «Восток» (понад 500 бойовиків). На жаль, були втрати із боку сил АТО. Ворожа куля обірвала молоде, сповнене енергії та надій життя Валентина.

В. Прихід – випускник Сокальської гімназії імені Олега Романіва (2006). А через п”ять років закінчив Національний університет «Львівська політехніка».

– Однокласники та друзі пам”ятають Валентина як сумлінного, відповідального і хорошого товариша, – згадує класник керівник Наталія Луцик. – Мав математичні здібності, з цікавістю читав українські художні твори, любив і вивчав історію України. Навищими людськими цінностями вважав людяність, доброту, дружбу. Відзначався внутрішньою інтелігентністю та порядністю. Його поважали, цінували і любили однокласники і вчителі. Ми у скорботі, що із життя йдуть найкращі, справжні патріоти.

–    Жителі нашої сільської ради в смутку за Валентином, – сказав Опільський сільський голова Андрій Дмитрів. – Він залишив маму, брата Віталія, бабусю. Щоб таке горе більше не повторилося не тільки на Сокальщині, але й на Україні.

Валентин Прихід – другий гімназист, котрий загинув за Україну. У червні Сокальщина оплакувала Віктора Сивака. Двоюрідний брат Валентина – Юрій Прихід, – з Яворівщини – загинув у зоні АТО в червні.

В історичній пісні «Ой Морозе, Морозенку», приуроченій битві на Савур-могилі, є такі слова: Ой Морозе, Морозенку, // Ой да ти славний козаче! // За тобою, Морозенку, // Вся Вкраїна плаче! Сьогодні вся Сокальщина оплакувала Валентина Прихода. В останню дорогу його провели односельчани, жителі навколишніх сіл, сокальці, дванадцять священиків, колеги з військової частини у Володимир-Волинському.

Не стало ще одного справжнього патріота України Валентина Прихода. Нехай рідна земля буде Героєві – захиснику України – вічним спочинком!

Василь СОРОЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!