АТО

Тіло захисника з Сокаля Юрія Каплети вдалося ідентифікувати по ДНК: воїн зник безвісти поблизу міста Рубіжне

Сумна звістку повідомили у Сокальській міській раді. Ще у березні 2022 року, у бою поблизу міста Рубіжне зник безвісти Герой Юрій Каплета із Сокаля. До останнього всі мали надію, що він потрапив у полон, після кожного обміну полоненими шукали його прізвище.

Однак, надійшла звістка, що тіло Юрія Каплети вдалося ідентифікувати серед тіл загиблих у результати ДНК експертизи.

Юрій Каплета був Захисником, громадським діячем, волонтером, патріотом України. Народився 3 грудня 1986 року в місті Сокаль. Навчався в Сокальській загальноосвітній школі № 5. З перших днів Революції Гідності він виборював європейське майбутнє на Майдані Незалежності у Києві.  Брав участь у створенні 10-ї сотні Самооборони Майдану. Обіймав посаду десятника, відповідав за охорону 1-го та 2-го поверхів Будинку профспілок. Приймав активну участь у подіях, які відбувались на Майдані.

Юрій Каплета

18 лютого 2014 року був поранений  беркутівцями на вулиці Інститутській у Києві. Потім довгий час Юрій Каплета лікувався в Сокальській ЦРЛ та в місті Жешув у Польщі. По закінченні лікування повернувся в Сокаль.

Юрій Каплета
Юрій Каплета

З початком АТО на сході України був активним волонтером, збирав харчі, одяг, разом з іншими волонтерами на центральній площі міста плели маскувальні сітки  для воїнів, з товаришами  возив допомогу  в зону бойових дій. Згодом розпочав військову службу, добровольцем пішов захищати Україну в складі 24-ї окремої механізованої бригади.

Юрій Каплета Указом  Президента України від 28 березня 2022 року за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі  був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Життєрадісний, усміхнений, веселий, патріот – таким Юрія запам’ятають сокальчани. У місті, мабуть, не знайдеться людини, яка б не знала Юрія Каплети. Він пройшов пекло Майдану, залишився живим після важкого поранення, а жорстока рука окупанта обірвала його молоде життя.

У глибокій скорботі за загиблим Юрієм Каплетою мама Ірина, брат Ярослав із сім’єю. Неможливо знайти слова, щоб втішити материнське серце. Два роки мама чекала на вісточку від сина, з надією, що син живий. Юрій пішов з цього світу Героєм, на полі бою, тепер він серед ангелів.
Вічна пам’ять Герою!

Про час зустрічі тіла Героя та чин поховання повідомимо додатково.

Голос Сокальщини на GoogleNews