На військовослужбовців нині покладена велика і відповідальна місія – берегти Україну від загарбників. Під час мобілізації наші воїни спочатку проходять навчання на полігонах, а тоді їх відправляють у зону АТО. Нещодавно у Великомостівському навчальному кінологічному центрі двадцятеро військовослужбовців прийняли присягу на вірність українському народові.
На плацу вишикувались колони військовослужбовців, які нині проходять бойове злагоджування у Кінологічному центрі. Попереду ті, хто прийняв присягу. Зі зброєю в руках вони карбували крок, гордилися, що ідуть захищати Батьківщину, майбутнє своїх дітей, а дехто – вже і внуків. Серед них були молоді бійці, яким тільки виповнилося двадцять років, а також і сивочолі чоловіки, яким уже за п’ятдесят.
Як зазначив ведучий урочистостей, заступник начальника Великомостівського навчального кінологічного центру Андрій Лущик, недоторканість кордону в усі часи була головною ознакою суверенітету, самодостатності держави, її спроможності захистити національні інтереси. На прикордонників покладено обов’язок берегти кордони держави і вони завжди готові, виконати наказ. У скрутну для України годину всі бійці оперативнобойових підрозділів Західного регіонального управління виявили не показову, а справжню – патріотичну, громадянську позицію, своєю мужністю і стійкістю показавши ворогам – Україна є і буде незалежною. Але ворога досі не зупинили, він і далі ненаситним оком дивиться на українські землі, міста і села. Росія хоче стерти з лиця землі все, що стосується історії України, її народу.
Перед складанням військової присяги начальник Кінологічного центру Валерій Мошора привітав новобранців: «В житті кожної людини є багато важливих подій, а в житті військового чільне місце займає день складання присяги на вірність Батьківщині. Але сьогодні ця посправжньому святкова подія затьмарена воєнною агресією з боку Росії. Все світове товариство засуджує дії вкрай знахабнілих терористів, а вжиті світові санкції свідчать, що її політика не підпадає під політику цивілізованої держави. Це країна агресор, варвар, терорист, в якій всупереч людській моралі можуть реалізовуватись хворі ідеї окремих політиків.
Керівництво України, органи державної влади та військові формування чинять цілеспрямовані та рішучі дії для подолання агресора та встановлення миру. Але виконання цих завдань не проходить без жертв. Смутку в серця додає те, що від початку бойових дій на сході загинуло 74 військовослужбовці Державної прикордонної служби та ще понад триста – отримали поранення.
Сьогодні ви стаєте повноправними військовослужбовцями. Хай знання, які тут здобудете, вам пригодяться тільки у тренувальних цілях. Нехай якомога швидше завершиться неоголошена війна. Зичу усім міцного здоров’я, добра і щастя, удачі й успіхів у всіх ваших задумах, наснаги у нашій почесній справі – служіння Вітчизні».
Далі двадцятеро мужніх чоловіків, які ідуть боронити Україну від російської навали, склали присягу військовослужбовця, в якій, зокрема, йдеться: «Я вступаю на військову службу і урочисто присягаю українському народові: завжди бути йому вірним і відданим, обороняти Україну, захищати її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, накази командирів, неухильно додержуватись Конституції України та законів України, зберігати державну таємницю. Присягаю виконувати свої обов'язки в інтересах співвітчизників, присягаю ніколи не зрадити українському народові».
Від імені громади Сокальщини голова райдержадміністрації Олег Кожушко зазначив: «Щиро вітаю усіх з прийняттям присяги на вірність українському народу. Я впевнений, що кожен з вас буде сумлінно виконувати службові обов’язки в ім’я збереження добра, миру і спокою, територіальної цілісності нашої Батьківщини. Складання присяги – це завжди знаменна подія для кожного військовослужбовця. Клятва на вірність Батьківщині споконвіку була для кожного воїна тим непорушним, недоторканим словом, ціна якому – більше, ніж життя. Саме вам, дорогі воїни, продовжувати славні традиції наших дідів та прадідів, наших батьків і бути надійною опорою в розбудові незалежної української держави. Від себе особисто і від громади Сокальщини запевняю, що ваші сім’ї не будуть залишені наодинці зі своїми проблемами, ми будемо допомагати, чим зможемо. Для наших сокальських військовослужбовців, які тут присутні, ми привезли 46 комплектів військової форми. Для інших далі будемо шукати кошти, аби їх забезпечити формою. А ще ми для вас підготували патріотичний концерт, щоб наші українські пісні запали вам у душу».
Військовий капелан о. Роман Возняк поблагословив вояків на щасливе несення служби: «Хлопці, просіть порятунку у Господа Бога. Тому що не бронежилет, не каска, не зброя, а Бог нас береже. В окопах немає невіруючого, немає атеїста, там всі глибоко віруючі, всі чекають на заступництво з Неба. Ми за всіх молимось, аби наші воїни живими і здоровими повернулися додому. Хоч я не вмію тримати зброю, але маю віру, – добро завжди переможе. Можливо, на сході над вами свистітимуть кулі, стрілятимуть гармати, але вас врятує молитва. Прикладом є наш Майдан, де з голими руками проти зброї, «Беркуту», міліції вийшли прості люди, – і вистояли, перемогли. Бог створив чудо, люд переміг владу, яка потім швидко збирала валізи і тікала. Нехай Боже благословення завжди перебуває з вами».
Прикордонникам патріотичний концерт підготували аматори художньої самодіяльності з районного Народного дому м. Сокаль. Солісти, хористи так гарно співали, грали на фортепіано, що всі мелодії, пісні брали за душу, чоловіки плакали, коли зі сцени лунали пісні про дітей, про синів, які чекають їх вдома.
Дивлячись на новобранців, які проходять навчання і уже через кілька днів вирушать у зону АТО, захоплювалась ними. Які ж вони мужні, сміливі, сильні! Справжні Герої, що не побоялися взяти зброю до рук і йти захищати свою землю. Вони не заховалися, залишили дітей, дружин, батьків, склали присягу на вірність Україні. Їхні батьки мають пишатися, що виховали синів, достойних патріотів своєї держави.
Нехай їх береже Господь!
Ольга ДИЛИН.
Фото автора.