АТО

Відбувся робочий візит делегації служби охорони державного кордону Литовської Республіки у Великих мостах

Кінологічний навчальний центр Державної прикордонної служби України, що у Великих Мостах відвідав Командувач Служби охорони державного кордону при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки Ренатас Пожела разом з Аташе Служби в постійному представництві Литовської Республіки у Європейському Союзі Євгеніус Любенка.

Метою зустрічі було обговорення актуальних питань розвитку взаємодії та співробітництва прикордонних відомств України та Литовської Республіки. Делегацію супроводжували Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Петро Цигикал, начальник Західного регіонального управління генерал-майор Володимир Єгоров та начальник Кінологічного навчального центру м.Великі Мости полковник Андрій Квартирук.

Очільник прикордонного відомства зазначив, що Кінологічний навчальний центр Держприкордонслужби є одним з небагатьох ліцензованих навчальних закладів в Україні, по закінченню навчання в якому видається свідоцтво з підготовки кінологів державного зразка. На його базі відбувається підготовка кваліфікованих інспекторів-кінологів, молодших інспекторів прикордонної служби та службових собак, а також забезпечується перепідготовка та підвищення професійної кваліфікації військовослужбовців відомства.

У ході візиту Ренатас Пожела мав змогу особисто ознайомитися з підготовкою кінологів-прикордонників та інфраструктурою Кінологічного навчального центру. При цьому очільники прикордонних відомств України та Литви відмітили належну співпрацю в кінологічному спрямуванні, адже в цьому напрямку відбувається постійний обмін досвідом та візити між прикордонниками обох країн. Крім того, вони обговорили подальший розвиток співпраці в підготовці кінологів та службових собак.

Гостям з Литви також продемонстрували озброєння та техніку, яку прикордонники використовують для захисту державного кордону, в тому числі і в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Зазначимо, що прикордонне відомство Литви є одним із надійних партнерів Держприкордонслужби України. Зокрема, спільні зусилля націлені на боротьбу з контрабандною злочинністю, нелегальною міграцією та інші види транскордонних злочинів, особливо організовану злочинність.

Крім того, у Великих Мостах на базі Кінологічного навчального центру відбувся IX чемпіонат Держприкордонслужби з дресирування серед інспекторів-кінологів зі службовими собаками. Більше 20 учасників з України разом зі своїми чотирилапими брали участь у змаганнях. Завдання, які були поставленні перед собаками віднайти сховані предмети, наркотики, сигарети, зброю тощо. Про це повідомляє «Західний Кордон» з посиланням на кінологічний центр. Кожен з учасників за їх словами намагався, якнайкраще представити свого пса, а кожен собака віднайти контрабанду… І це ще не всі випробування, які чекали на прикордонників-кінологів під час змагань. Докладніше слухайте в підсумковому випуску Регіональних новин.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.