АТО

Воїни вдячні Сокальським волонтерам

Напередодні Дня незалежності волонтери громадської організації "Допомога і турбота" Михайло Турішин, Іван Фарина, Євген Гужельник, Петро Захватов, Юрій Товарянський, Юрій Вишневський, Віктор Бендзяк зібрали допомогу для військових і відвезли її на східні рубежі. Цього разу продукти харчування, одяг, шини, запчастини до автомобілів, бензопили, дрельки, болгарки відвезли в міста Артемівськ та Попасна Донецької області. 

Суттєву допомогу в зборі продуктів харчування для військових надали: Василь Муха  свиню, мішок цукру і пальне, ПП "Єврокомерс"  м'ясо та м'ясоковбасні вироби (близько 100 кг), громада с. Романівки зібрала багато продуктів, купили свиню та накоптили для військових різних м'ясних виробів, ПП "Західний Буг" та уродженець с. Княже, а тепер житель м. Львова Юрій Гладун, допомогли коштами, за які придбали запчастини до військової техніки, електроінструмент. Євген та Тетяна Федуни дали гроші для купівлі шин для військової техніки. Сокальчани Андрій Криштоф, Оксана Свідрун, Христина Прокопчук, Василь Журавінський теж офірували гроші, а Валерій Комарницький дав ящик перев'язочних матеріалів та гроші, народний депутат Олег Мусій допоміг зі знеболювальними медикаментами, які необхідні на передовій. Пальне придбали Віталій Гузіч та Юрій Лящук, а Василь та Павло Шумики передали хлопцям сигарети.

Допомогу в Артемівськ та Попасну відвезли Юрій Товарянський, Іван Фарина, Юрій Вишневський, Павло Матвіїв. Військовослужбовці були розчулені такою увагою з боку сокальчан, смакували копченими виробами, солодощами та щиро дякували усім небайдужим. 

Коли волонтери перебували в м. Попасна, могли відчути справжній смак війни. Найперше, взялися за роботу  добудували незакінчений бліндаж (на фото), а автомеханік Юрій Вишневський за короткий час поремонтував військовий екскаватор, за що йому бійці були дуже вдячні. У цей час там тривали артилерійські та мінометні обстріли наших позицій, волонтери разом з військовослужбовцями охороняли польовий військовий шпиталь, а наша землячка з с. Борок Марічка Дихтяр і її товаришка по службі Ліля зранку після бою надавали першу невідкладну допомогу пораненому бійцю. 

Своїми думками про війну поділився командир взводу ВМЗ першого батальйону  30 окремої механізованої бригади Петро Пересунько: 

Найперше хочу подякувати волонтерам із Сокаля, які до нас постійно приїжджають. Вони допомагають не лише матеріально, привозять продукти харчування, а й відчуваємо їх моральну та духовну підтримку. Дякую сокальчанам, які приносять продукти харчування, гроші на пальне у пункти збору, а волонтери доставляють їх до нас на передову. Ось ця допомога нам дуже потрібна і ми вдячні усім за розуміння. 

Тут несуть службу різні люди: одні свідомо прийшли захищати Батьківщину, інші ж  аби відбути отой час, на який їх призвали. Але коли вони бачать, що пенсіонери, прості люди собі не купують їжі, економлять, а віддають останні гроші, допомагаючи військовим, то зовсім поіншому починають ставитись до своїх обов'язків.

У військових неоднозначна думка про війну. Ті, хто прийшов служити недавно, ще оптимістично і патріотично налаштовані, а військовослужбовці, які прослужили уже рік і більше, то бачать і розуміють, що не все тут так добре. Влада не зовсім чесна з людьми, вона грає на публіку. Бюрократія і корупція перемагають всюди, навіть у цій війні. Останнім часом триває не боротьба з корупцією, а навпаки  корупція зростає, в тому числі і у Збройних Силах України. Це видно і на блокпостах, і на передовій, а особливо  у тилу. Якщо взяти нашу бригаду, то 70 відсотків чоловіків  у тилу, і лише 30  на передовій. Структуру армії давно ніхто не змінював і не збирається змінювати.

Я несу службу уже рік, з вересня 2014 року, з цього часу армія змінилася в кращу сторону, це вже зовсім інші Збройні Сили. Уже є чим давати відсіч ворогам, і військова техніка в порівнянні з минулим роком набагато краща, але корупція і надалі процвітає. На жаль, загибель Небесної сотні і бійців АТО не дали нічого в боротьбі з корупцією, наша влада досі не може відівчитися красти. Зараз надія тільки на свідомих громадян, які можуть змінити ситуацію в державі, їм треба іти на вибори у місцеві ради, і починати міняти все знизу до верху. 

В бригаді несуть службу двоє Героїв України, а Олексій Мирончук (на фото) нагороджений медаллю "За жертовність і любов до України" митрополитом Української православної церкви  КП Філаретом. Він під час бою виніс трьох поранених бійців.

Подумалось: поки у нас є такі воїни, які горять патріотизмом, ворогу нас не здолати. Перемога за нами, хай нам у цьому допоможе Господь!

Ольга ДИЛИН.

Фото Юрія Товарянського.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews