АТО

У Львові відкрили мурал в пам’ять про військовослужбовця Тараса Чайку

За наказом Президента Тарас Чайка отримав почесне звання Герой України.

На фасаді корпусу Львівського наукового ліцею №1 імені Богдана-Ігоря Антонича відкрили мурал в пам’ять про колишнього випускника закладу, військовослужбовця Тараса Чайку, який загинув в боротьбі проти російських окупантів.

На території навчального закладу зібрались рідні Тараса Чайки, представники влади, школярі ліцею, його викладачі – усі, хто знали військовослужбовця та вирішили віддати шану захиснику.

На муралі зобразили портрет Тараса на фоні бойової машини та сови, яка у війську символізує розвідку. Автором став Андрій Білінський.

Дуже складно говорити, коли прощаємось з нашими захисниками. Завдяки таким Героям, як Тарас Чайка, ми маємо можливість тут сьогодні стояти, жити у власній державі, розмовляти рідною українською мовою. На жаль, війна та смерть стоять пліч-о-пліч у цій кривавій боротьбі. Багатьох захисників уже немає серед нас. Ця боротьба сьогодні торкнулась чи не кожної родини та ми маємо захищати своє, не дозволити ворогу стерти з нас з лиця землі і в результаті здолати це зло», – наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Пам’ятаймо наших Героїв, вшановуймо їх, молімось та передаймо пам’ять про них майбутнім поколінням. Адже – це дорога ціна за нашу свободу та державність.

Тарас Чайка народився в лютому 1993 року. Після закінчення школи вступив до Львівського національного університету природокористування. У 2014 році закінчив військову кафедру Національної академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного та отримав звання «молодший лейтенант».

У перші дні повномасштабного вторгнення пішов добровольцем захищати Україну. Служив у лавах 125-ї окремої бригади Сил ТрО. У квітні 2022 року під час виконання бойового завдання в Донецькій області автомобіль, в якому перебував Тарас, потрапив під обстріл. Лейтенант отримав осколкове поранення, однак зміг спрямувати автомобіль в сторону, протилежну обстрілам. Тим самим він врятував життя побратимам.

На жаль, від отриманого поранення Тарас Чайка загинув. Похований у Львові на Личаківському кладовищі. У загиблого залишились мати, дружина та донька.

Голос Сокальщини на GoogleNews