АТО

Завтра у Ратуші посмертно нагородять львів’ян, які обороняли Незалежність України

У Львові уже рік до пам’ятних дат проводять церемонію нагородження відзнакою «Почесний знак Святого Юрія» (посмертно) захисників, які з 2014 року та від початку повномасштабного вторгнення росіян обороняли Незалежність України. У середу, 29 травня, до Дня Героїв, відбудеться чергове нагородження.

Нагадаємо, «Почесний знак святого Юрія» – це міська нагорода Львова, якою нагороджують за видатні заслуги перед містом. Відзнака зображена у виглядi хреста, у який вписане коло із зображенням Святого Юрiя – покровителя міста Львова.

Цією відзнакою нагороджують усіх львів’ян, які віддали своє життя за Україну. Церемонія нагородження відбувається з нагоди великих державних та національних свят.

Перша церемонія була 26 травня 2023 року з нагоди Дня Героїв – тоді нагородили (посмертно) 21 військового. Наступна церемонія відбулась 27 червня з нагоди Дня Конституції України – тоді нагородили (посмертно) 26 військових. До Дня Прапора та Дня Незалежності України нагородили (посмертно) 23 військових, а напередодні Дня Захисників та Захисниць України нагородили (посмертно) 25 військових. Також 6 грудня з нагоди Дня Збройних Сил України, відзнаками (посмертно) нагородили 25 львів’ян.

А вже 22 січня 2024 року, до Дня Соборності України, нагородили (посмертно) 25 військових, та до Дня міста Львова нагородили (посмертно) 25 львів’ян. Тобто загалом вже 170 львів’янам-захисникам присвоєно (посмертно) цю нагороду.

Голос Сокальщини на GoogleNews