Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Червонограда

10 ознак того, що у вас синдром дірявого кишечника

проблеми з кишечником

Що це таке, чи є він у вас і як лікувати кишечник який «протікає» ? Розповідають експерти.

Життя – штука складна, і нашим тілам не так уже й рідко доводиться збирати себе заново (в буквальному) значенні. Особливо це актуально для жінок, які виношують і народжують дітей.

Про тих, що викликають втому, проблеми з травленням, біль в суглобах, втрату лібідо, безсоння і навіть депресію.

Зрозуміло, від подібних речей страждають не тільки мами (і не тільки ті, хто постійно недосипає або нервує). Діти виростають, режим відновлюється, життя стає простіше, а здоров’я і раніше підводить.

Вони  перевіряють нас на найрізноманітніші причини зниженого життєвого тонусу – від анемії і захворювань щитовидної залози до хвороби Лайма. Іноді причина знаходиться швидко, і після терапії все приходить в норму.

Іноді по аналізах все чисто, і нам рекомендують «поменше нервувати». Зайнятися спортом, почати правильно харчуватися, провітрювати приміщення за годину до сну, більше гуляти … Поради, безумовно, відмінні, але іноді на їх реалізацію просто не вистачає сил.

Виявляється, багато хто з тих, хто страждає від хронічної втоми, вкрай чутливі до продуктів, що входять в щоденний раціон. Серед них можуть бути молочні продукти, соя, цукор, кофеїн і т.д.

Цей стан важко діагностується, але може сильно вплинути на здоров’я і якість життя.

Поки про цей стан відомо не дуже багато (а особливо консервативні лікарі відмовляються його визнавати), але винести вердикт «це дурість якась» все-таки не виходить.

Як мінімум, тому, що люди з подібним діагнозом після дотримання певних протоколів харчування нерідко починають відчувати себе значно краще.

Що ж таке «дирявий кишечник»?

Ми згодні – це навіть звучить неприємно. Нам видається щось страшне, начебто прориву або виразок, роз’їдають ніжну слизову.

«Дірявий кишечник» або «кишкова проникність», як пояснюють фахівці – це стан, при якому слизова оболонка тонкої кишки пошкоджується.

Сторонні речовини, що потрапляють в кров, можуть викликати в організмі аутоімунний відповідь. Він може виражатися в запальних і алергічних реакціях:

Список симптомів і їх вираженість залежать від конкретного випадку.

При протікає слизової пошкоджені клітини кишечника не продукують ферменти, необхідні для правильного травлення. Через це тіло погано засвоює необхідні поживні речовини, що може привести до дисбалансу гормонів і ослаблення імунної системи. Іншими словами, навіть якщо ми харчуємося смачно, різноманітно і рясно, наш організм може буквально голодувати.

Чи знаходите ви у себе ці симптоми? Ні, я сповнена сил Хм … Можливо

Що викликає подібний стан?

У багатьох випадках воно провокується дієтою і способом життя. У людей з індивідуальною непереносимістю на певні продукти (найрізноманітніші, у кожного свій тригер!) Сприймаються організмом як патогени. Як небезпечні загарбники, з якими потрібно боротися.

У багатьох випадках результатом стають швидкі реакції на кшталт діареї, головного болю, втоми і болю в суглобах. Але є і відкладені накопичені негативні ефекти.

Тонкість  і проникність стінок кишечника може бути також викликана ліками, включаючи антибіотики, стероїди або безрецептурні болезаспокійливі засоби (такі як аспірин і парацетамол). Вони здатні подразнювати слизову оболонку кишечника і пошкоджувати захисні шари.

Причому, зовсім необов’язково переборщити з дозами, щоб кишечник негативно зреагував – він у нас хлопець довгий, але ніжний, і може збунтуватися без оголошення війни.

Десять ознак того, що у вас може бути синдром «дірявого кишечника»:

Це взагалі лікується? І якщо так, то як?

Коротка відповідь – так, це стан можна купірувати.

Якщо ви зміните режим харчування і припиніть постійно бомбардувати кишечник тим, що той сприймає як загрозу, він потроху почне гоїтися.

Для початку варто виключити найпоширеніші продукти, здатні викликати реакцію – сою, цукор, кофеїн і алкоголь. На те, щоб дати чітку відповідь, організму знадобиться не менше шести тижнів, адже регенерація займає певний час.

Якщо після цього ви відчуєте себе більш енергійної, стілець прийде в норму, а сон покращиться – ви рухаєтеся в правильному напрямку.

Обов’язково необхідно включити в раціон корисні жири:

Важливо постаратися «удобрити» кишечник пробіотиками, щоб відновити мікробіом. В останні роки його значення вчені оцінюють все вище і вище.

Але, будь ласка, не приймайте харчові добавки навмання, порадьтеся попередньо з хорошим дієтологом і гастроентерологом.

Відмовлятися від звичного харчування зовсім не весело. Обмеження можуть виявитися не надто приємною штукою з психологічної точки зору, так і вичитувати етикетки – заняття кілька сумне. Однак, добре самопочуття варто наших зусиль, обіцяємо!

Ви готові йти на обмеження заради здоров’я? У зовсім гострих випадках Так, я б спробувала

Exit mobile version