Цікаво знати

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України

Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

Документ містив чотири головні напрями: проголошення самостійності Української Народної Республіки; доручення Раді Народних Міністрів укласти мир з Центральними державами; оповіщення оборонної війни з більшовицькою Росією; декларування основ внутрішнього соціально-економічного будівництва й окреслення заходів для припинення війни з Центральними державами.

Цікаво, що:

  • Цю дату вважають  Днем Першої Незалежності, проголошеної роком раніше.  Адже 22 січня 1918 року у Києві підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А цього ж дня 2019 року проголосили Акт злуки УНР і ЗУНР.

101 РІЧНИЦЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

  • Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України м. Хусті
  • «Живий ланцюг» 1990 року від Івано-Франківська до Києва був одним з наймасштабніших у світовій історії і найбільшим в Україні
  • У незалежній Україні День Соборності офіційно почали відзначати лише з 1999 року

751394376
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.