Цікаво знати

2 квітня – Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму

Дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року. Відзначається щорічно — 2 квітня. Про це інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА.

Резолюція прийнята з метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які страждають від аутизму. Це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя. Аутизм впливає на кожну людину по-різному, і може варіюватися від дуже легкої до дуже важкої форми прояву. Люди з аутизмом хочуть спілкуватися, проте часто не знають як. Розлади аутистичного спектра починаються у дитинстві, проте зберігаються у підлітковому і дорослому віці.

У більшості випадків ці стани проявляються у перші 5 років життя. Діагностувати ризик розвитку аутизму можна вже в 1,5 річному віці дитини за допомогою спеціального скринінгового тесту. Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому. Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися симптоми аутизму.

Розлади спектру аутизму – найбільш швидко зростаюча патологія психічного розвитку дітей. За даними ВООЗ, 1 із 88 дітей має аутизм. Щороку в Україні на 30% зростає кількість дітей з діагнозом аутизм. У хлопчиків аутизм діагностується в 4 рази частіше, ніж у дівчаток. «Ось чому інформування про аутизм є вкрай важливим. Лише рання діагностика і раннє втручання дають особам з аутизмом надію на повноцінне майбутнє»,- наголошують у департаменті.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.