Цікаво знати

2 вересня – 75-а річниця завершення Другої світової війни 1939-1945 років

Друга світова війна торкнулася кожної української родини. Це була національна трагедія українського народу. Ті далекі події мали трагічні наслідки для кожної української родини.

Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі у якому взяли участь 80% людства, бойові дії велися двома третинами існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. Згідно з оцінками істориків, ця війна забрала життя понад 60 мільйонів людей. Вигляд майже всього світу був змінений у найбрутальніший спосіб.

Офіційна церемонія підписання Акту про беззастережну капітуляцію імператорської Японії відбулася в Токійській затоці на борту американського лінкора «Міссурі», тривала всього 23 хвилини і транслювалася на весь світ.

2 вересня 1945 року о 9:04 порядок капітуляції від імені імператора та уряду Японії підписав японський міністр закордонних справ Сіґеміцу Мамору, згодом його підтвердив начальник генерального штабу квантунської армії генерал Есідзіро Умедзу. Від союзних держав першим капітуляцію Токіо прийняв верховний командувач союзних держав генерал армії США Дуглас Макартур, а потім інші представники, зокрема адмірал Честер Німіц – від США, Брюс Фрезер – від Великобританії, генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко (уродженець Уманщини) від імені радянського Верховного Головнокомандування. Капітуляція Японії ознаменувала остаточне припинення бойових дій у світі та завершення Другої світової війни.

Подвиг ветеранів Другої світової війни – еталон мужності та патріотизму. Хоч скільки б минуло часу, ми пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога життя над смертю.

Вшануймо всіх тих, хто не повернувся з війни!

315596184
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.