Цікаво знати

3 експрес-тесту на визначення раку, які ви можете провести прямо зараз

Чим раніше виявлена хвороба, тим більше шансів на успішне лікування!

 

Більшість форм раку піддаються лікуванню — но його успіх залежить від того, як швидко була виявлена хвороба і як далеко вона встигла зайти. Важливо знаті ранні симптоми і ознаки захворювань (багато з них — загальні для більшості форм раку) і регулярно проводити самоjukzlb і дослідження у лікаря. Наведені нижче тести не дають стовідсоткової гарантії виявлення ранніх форм раку, але їх регулярно проведення суттєво підвищує ймовірність ранньої діагностики. І пам ” ятайте: при будь-яких насторожуючих симптомів і зміни вашого тіла — обов’язково звертайтеся до лікаря!

Перевірка родимок

Рак шкіри — одна з найбільш складних і важко піддаються лікуванню форм захворювання. Найчастіше новоутворення, які говорять про розвиток хвороби, з’єднання є на шкірі (але важливо так само регулярно перевіряти очі — іноді меланома утворюється на сітківці) і тому важливо регулярно проводити самоогляд. Для цього уважно вивчіть свої родимки. Вісь що повинно вас насторожити і змусити звернути до лікаря:

  • Родимки або родимі плями, діаметр яких перевищує 6 мм;
  • Родимки з нерівними або розпливчастими краями, а також несиметричні, неправильної форми;
  • Родимки і новоутворення незвичайного кольору;
  • Будь-яке новоутворення, що виступає над шкірою.

Також переконайтеся, що у вас немає цих симптомів меланоми, які ніяк не пов’язані з родимками.

Самоогляд грудей

Після 50 років лікарі рекомендують жінкам не рідше, ніж один раз у два роки проходити мамограму, а до того — регулярно проходити огляд у мамолога і за необхідності УЗД молочних залоз. Алt самt просте і ефективне, що ви можете зробити для контролю здоров’я вашої грудей — це щомісяця проводити самостійний огляд. Робити це слід на 5-6 день циклу (якщо ви вже пройшли через менопаузу, то в один і той же день місяця) і звертати увагу на такі зміни:

  • Рідина і виділення з сосків (іноді їх можна визначити тільки по слідах білизна або одяг);
  • Зміна форми або розміри грудей (збільшення, асиметричність тощо);
  • Зміна структури шкіри (менш еластична, нагадує лимонну кірку — все це привід звернути до лікаря);
  • Зміна форми і розміру сосків;
  • Новоутворення.

При самостійному огляді виявляється до 90% всіх новоутворень. Більшість з них є безпечними для здоров’я, альо в будь-якому разі, якщо ви помітили щось насторожує, обов’язково зверніться до лікаря.

Зважування

Регулярно стежити за своєю вагою і звертати увагу на його зміни — також важливий спосіб профілактики раку. Справа в тому, що різке і нез’ясовне схуднення супроводжує більшість форм захворювання — рак шлунка, кишечника, матки, легенів та інших. Нез’ясовне схуднення, що з’єднання явилося, незважаючи на те, що ви не міняли ні раціон, ні спосіб життя — це привід як можна швидше звернути до лікаря.

Тому важливо відслідковувати свою вагу і хоча б раз в тиждень проводити контрольне зважування.

65791195
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.