Цікаво знати

3 травня – Міжнародний день Сонця

Щорічно, 3 травня, у світі відзначають Міжнародний день Сонця

Вперше День Сонця започаткував Президент США Джиммі Картер 3 травня 1978 року для популяризації сонячної енергетики. Відтак, щоб привернути увагу до можливостей використання відновлюваних джерел енергії, європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 року, на добровільній основі організовує відзначення Дня Сонця.

Метою проведення заходу є привернення уваги до можливостей використання енергії сонця, як відновлюваного джерела енергії та підвищення енергонезалежності й чистоти нашої планети.

Так, з нагоди цього дня, департамент паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА організував конкурс малюнків та графічної анімації та тему: «Сонце – джерело енергії!».

«Ми мали на меті плекати у дітей відповідальне ставлення до природи та її ресурсів через розвиток їх творчих здібностей, популяризувати відновлювану енергію серед молоді», – розповіли у департаменті.

Загалом на розгляд конкурсної комісії подали понад 80 малюнків. Невдовзі оберуть найкращі та визначать переможців конкурсу.

Як наголошують у департаменті сьогодні сонячна енергетика активно розвивається на Львівщині.

На території області експлуатується 64 промислові сонячні електростанції (СЕС) загальною потужністю 341,71 МВт. Окрім цього, є низка проєктів сонячних електричних станцій на різних етапах реалізації.

Активно долучаються до розвитку сонячної енергетики й мешканці області. Зараз на Львівщині працює 1279 сонячних електростанцій приватних домогосподарств загальною потужністю 28,66 МВт.

Нагадаємо також, що в області реалізується «Комплексна програма підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики на 2021-2025 роки», одним з напрямів якої є підтримка населення у впровадженні відновлюваних джерел енергії.

598532091
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.