Цікаво знати

5 хвороб, з якими можна впоратися, якщо почати більше рухатися

Діабет, ожиріння серця, хвороби печінки і навіть рак — всі ці недуги буквально розцвітають, якщо ми ведемо сидячий спосіб життя

 

Сидячий спосіб життя завдає нашому здоров’ю більше шкоди, ніж алкоголь і куріння — до такого висновку приходити все більше дослідників. Якщо раніше вважалося, що регулярні заняття спортом допомагають нівелювати шкоду від тривалого сидіння, то останні дослідження підтверджують: шкода від сидячого способу життя накопичується. На сьогоднішній день лікарі впевнені: єдиний спосіб зберегти своє здоров’я — це протягом усього дня робити невеликі перерви, протягом яких займатися фізкультурою. Невелика прогулянка в обідню перерву, п’ять хвилин присідань і нахилів, кілька випадів або стрибків у кінці робочого дня підтримають ваше здоров’я і допоможуть знизити ризик розвитку дуже серйозних захворювань.

Ось топ-5 хвороб, які загрожують тим, хто веде сидячий спосіб життя.

Діабет

Дослідження, опубліковане в журналі Diabetologia, показало: чим менше часу ми проводимо в сидячому положенні, тім нижче наш ризик захворіти на діабет. На думку авторів дослідження, це навіть більш ефективна стратегія, ніж регулярні фізичні навантаження: чим більше часу ми проводимо в сидячому положенні, тим вище рівень цукру в крові і холестерин.

Хвороби серця і судин

Дослідження, проведене австралійськими фахівцями, в якому взяли участь понад 63 000 дорослих у віці від 45 до 65 років, показало, що ті, хто сидів за чотири години або менше кожен день, в результаті вдвічі рідше хворіють на гіпертонію, хвороби серця або судин. До таких результатів прийшли і автори британського дослідження, які вивчали дані про стан здоров’я 800 тисяч осіб.

Рак

Якщо щодня ви проводите в сидячому положенні 6 годин і більше, ваші шанси померти від раку товстої кишки зростають на 36% – до такого висновку прийшли дослідники з Американського товариства раку. Учені поки не знайшли причину такої залежності, але вважають, що тривале сидіння призводить до погіршення контролю рівня цукру та інсуліну, що може сприяти зростанню пухлини.

Ожиріння серця

Регулярні фізичні вправи допомагають спалювати жир, що накопичується навколо внутрішніх органів — но до серця це не відноситься. До такого висновку прийшли дослідники з Каліфорнійського університету. Тому самий ефективний спосіб захистити своє серце від ожиріння — якомога менше сидіти.

Хвороби нирок

У жінок, які сиділи менше трьох годин на день, ризик розвитку хвороби нирок на 30% нижче, ніж у тих, хто проводити в сидячому положенні більше восьми годин на день. Для чоловіків цей показник становить 15% – погодьтеся, теж чимало.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.