Цікаво знати

5 питань про міому матки, які ми поставили гінекологу за вас

Кожна четверта жінка протягом життя стикається з міомою матки, при цьому у 50% випадків захворювання протікає безсимптомно. Ми з’ясували у лікарів, що необхідно знати про найпоширенішу пухлину у жінок.

 

Міома — це доброякісна пухлина, яка здатна розвиватися в порожнині матки, на стінках або навіть під маткою. Багато з міом залишаються зовсім маленькими, але в деяких випадках можуть виростати до розмірів грейпфрута і навіть невеликого кавуна. За різними даними, з міомою протягом життя може зіткнутися від 30% до 80% всіх дорослих жінок, при цьому приблизно в половині випадків пухлина ніяк себе не виявляє. Незважаючи на те, що міома — це доброякісне утворення, її ні в якому разі не можна залишати без уваги. Ми зібрали кілька найбільш важливих фактів про міомі матки, які потрібно знати кожній жінці.

У якому віці найчастіше діагностується міома?

Незважаючи на те, що з міомою можуть зіткнутися як зовсім молоді дівчата, так і жінки старшого віку, частіше всього її діагностують жінкам у віці 35+. Приблизно в половині випадків міома ніяк себе не проявляє і виявити її можна лише під час гінекологічного огляду — тому дуже важливо відвідувати лікаря двічі на рік і пройти всі необхідні обстеження.

Чи може міома перешкодити вагітності або зачаття?

Доброякісна пухлина в матці — не перешкода для зачаття і вагітності. Під контролем лікаря навіть без видалення міоми цілком можливо зачати, виносити і народити здорову дитину.

Прибрати міому можна тільки хірургічним шляхом?

Міому не обов’язково видаляти: у багатьох випадках її можна вилікувати. В арсеналі лікарів тепер достатня коштів, від апаратних до медикаментозних, які дозволяють вилікувати міому без хірургічного втручання.

Чи можна вилікувати міому «народними» засобами?

Ні «чудодійні» Бади, ні травички або компреси, ні лікування п’ятому явками не допомагають в лікуванні міоми матки. Доброякісну пухлину можна вилікувати або видалити тільки за допомогою медичних засобів, все решта в кращому разі ніяк не вплинуть на пухлину, в гіршому — завдадуть додатковий шкоду здоров’ю.

Міома — це спадкове захворювання?

Якщо у вашої мами або бабусі була міома, це зовсім не означає, що ви можете зіткнутися з цим захворювання. Вчені не змогли знайти гени, які були б пов’язані з імовірністю міоми. Також на появу міоми не впливають особливості інтимного життя, перенесені інфекції, що передаються статевим шляхом, та інші гінекологічні захворювання.

Голос Сокальщини на GoogleNews