Цікаво знати

5 ознак того, що кава шкодить вашому здоров’ю

І вашому організму це категорично не подобається

Кава – чудовий напій. Вона не тільки допомагає нам прокинутися вранці, не тільки наповнює енергією протягом дня, але і підтримує наше здоров’я. Кава допомагає «розганяти» метаболізм, вона ефективна для профілактики когнітивних розладів і навіть депресії і навіть допомагає нашому серцю краще працювати. Але все це за однієї умови – ви п’єте каву рівно стільки, скільки потрібно, і ні чашкою більше. Тому що зловживання цим напоєм може занадто дорого обійтися вашому здоров’ю, щоб ризикувати. Перевірте, чи не переступили ви небезпечну межу?

Болі в животі

 

5 признаков того, что кофе вредит вашему здоровью

Біль в животі може нагадувати судоми, які ви відчуваєте під час або перед місячними, або це може бути печіння в шлунку або різі, як при отруєнні – але всі ці симптоми цілком можуть говорити про те, що хтось занадто багато п’є. Як зазначається в недавньому дослідженні, деякі сполуки кави можуть стимулювати секрецію шлункового соку, в результаті рівень кислотності підвищується і роз’їдає стінки шлунка. Якщо у вас часто болить живіт, спробуйте відмовитися від кави – має допомогти.

серцебиття

 

5 признаков того, что кофе вредит вашему здоровью

Найпоширеніша причина прискореного серцебиття – передозування алкоголю або кофеїну. І, на жаль, це зовсім не необразливо: якщо залишити симптом без уваги, в результаті можна дочекатися серйозних збоїв в роботі серця. Так що відмовтеся від кави, не чекаючи поки справа дійде до запаморочень і навіть непритомності (так-так, це наступна стадія).

діарея

 

5 признаков того, что кофе вредит вашему здоровью

Так, натуральна кава має проносний ефект. І якщо ви п’єте її занадто багато або занадто часто, цей ефект може перевершити ваші очікування. Загалом, якщо раптом ви зачастили в туалет, а ніяких причин на те начебто немає, спробуйте пити менше кави. Швидше за все, допоможе.

тремор

 

5 признаков того, что кофе вредит вашему здоровью

Кава стимулює нашу нервову систему і підвищує здатність до концентрації – і це добре. Але якщо ми зловживаємо стимулятором, центральна нервова система може відреагувати, наприклад, тремором рук – а це вже точно не те, що вам треба. Зменшіть дозу або зовсім зробіть паузу в ваших відносинах з кавою, поки все не налагодиться.

Головний біль

 

5 признаков того, что кофе вредит вашему здоровью

Невеликі дози кофеїну можуть полегшити головний біль і навіть запобігти нападам мігрені. Але ключове слово тут – «невеликі». А ось коли кави занадто багато (дуже – це не менше п’яти чашок в день), надлишок кофеїну може викликати безпричинну втому і головний біль. Так що ретельно стежте за дозою і не перевищуйте ні в якому разі!

Голос Сокальщини на GoogleNews