Цікаво знати

5 ранніх симптомів раку грудей, які найпростіше пропустити

Їх важливо знати кожному, щоб вчасно виявити хворобу

За статистикою, рак молочної залози захворює кожна восьма жінка — і успіх лікування залежить від того, як швидко буде виявлена хвороба. Ми звикли вважати, що головним ознакою захворювання є новоутворення в грудях — і тому часто ігноруємо інші ранні симптоми. Між тім, увага до них може врятувати нам не тільки здоров’я, але й життя. Зверніть увагу на ці симптоми раку грудей, які жінки пропускають особливо часто — і обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили у себе якісь з них.

Кашель

Кашель, який не пов’язаний із застудою або грипом, або якої ніяк не хоче припинятися, незважаючи на те, що ви давно вилікувались від сезонних хвороб, може бути симптомом раку. Іноді пухлина може чинити тиск на легені і викликати кашель. В інших, більш серйозних випадках, кашель можуть викликати метастази: у будь-якому випадку, кашель неясного походження — досить вагомий привід, щоб звернути до лікаря.

Проблеми з кишечником

Запор або діарея, які з’являються без видимих причин і тривають досить довго, також можуть бути симптомом раку грудей. Якщо ваш кишечник працює з перебоями, а лікар-гастроентеролог не бачить ніяких причин для збоїв, перевірте грудей — можливо, це врятує ваше здоров’я.

Запалені лімфовузли

5 ранних симптомов рака груди, которые проще всего пропустить

Запалення лімфовузлів в пахвовій області або новоутворення там же — привід зробити узд і звернути до мамолога. Справа в тому, що тканини, з яких складається наша грудей, тягнуться до області пахв — й пухлина може бути локалізована і там теж. Якщо ви помітили якісь новоутворення в цій області, обов’язково зверніться до лікаря.

Свербіж

5 ранних симптомов рака груди, которые проще всего пропустить

Постійний свербіж, особливо в області сосків, може бути сигналом того, що в області грудей накопичується надлишок рідини: іноді це викликано утворенням нових кровоносних судин, які живлять пухлину. Обов’язково зверніться до лікаря.

Болі в спині

5 ранних симптомов рака груди, которые проще всего пропустить

Постійні болі у спині, які не проходять, незважаючи на відпочинок, масаж і розтяжки з розхлопом також можуть бути симптомом раку грудей. Справа в тому, що пухлина може чинити тиск на нерві і зв’язки, викликаючи біль. Якщо ваша спина постійно «ниє», обов’язково зверніться до лікаря.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.