Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

56% опитаних учасників «Нового обличчя кордону» підтримують ідею рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Такі дані озвучені за результатами соціологічного дослідження з питань принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у Державній прикордонній службі України в рамках проекту «Нове обличчя кордону».

Сьогодні, 12 грудня, в Адміністрації Держприкордонслужби України експерти Міжнародної організації з міграції представили результати соціологічного дослідження ґендерної проблематики в Державній прикордонній службі. Воно проводилося шляхом анонімного опитування військовослужбовців сержантського та офіцерського складу. Загалом опитано майже 450 прикордонників.

Зазначимо, що проект «Нове обличчя кордону» вже кілька років успішно реалізовується в прикордонному відомстві за сприяння представництва Посольства США в Україні та Міжнародної організації міграції в Україні. Він направлений на реформування прикордонних підрозділів і створення сучасних відділів з професійним, вмотивованим, принциповим персоналом, що буде ефективно виконувати функції держави на кордоні.

На початку зустрічі позаштатний радник Голови Державної прикордонної служби України з гендерних питань Ольга Деркач відмітила, що прикордонне відомство завжди є і буде відкритим до діалогу та обговорення питань для покращення ситуації та інтеграції ґендерної проблематики.

«Даний захід це чудова нагода ознайомитися з переліком питань дослідження та рівнем ґендерної обізнаності персоналу, а також із запропонованими шляхами для покращення ситуації з рівності прав і можливостей у відомстві», – додала вона.

У ході заходу також зазначалося, що Державну прикордонну службу визнано однією з кращих у секторі безпеки й оборони України в системі запровадження принципу рівних прав і можливостей для жінок та чоловіків. Жінки значно розширили свою присутність протягом 2017 року, їх частка зросла до 24% порівняно з 10% в 2016 році. Водночас, попри значні позитивні ґендерні зрушення, ще звісно є наявні гендерні виклики, які необхідно долати.

Представляючи результати дослідження консультантка з ґендерного мейнстрімінгу Міжнародної організації з міграції в Україні Катерина Задоєнко акцентувала увагу присутніх на підтримці зусиль Державної прикордонної служби України в питаннях реалізації політики рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, а також у діях, спрямованих на просування ідеї ґендерної рівності, запровадження найкращого світового досвіду й передових практик.

«Мета дослідження – з’ясувати сучасний стан ґендерної (не) рівності, а також умови та фактори, які впливають на її утвердження в Держприкордонслужбі», – сказала вона.

Катерина Задоєнко додала, що анонімне опитування проводилось з 1 червня до 31 серпня 2018 року і участь у ньому взяли військовослужбовці Мостиського загону і ОКПП «Київ» та ті, які проходили навчання в Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України.

Дослідження зафіксувало, переважна більшість опитаних прикордонників підтримують ідею рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а це 56%. При цьому, значна частина військовослужбовців, зокрема жінок, вважають, що в прикордонному відомстві існує рівність між чоловіками та жінками. Також і жінки і чоловіки погоджуються з твердженням, що у службі існують рівні можливості для чоловіків і жінок.

У рамках опитування більше третини респондентів зазначили, що жінці-військовослужбовцю нічого не перешкоджає зробити успішну кар’єру в Держприкордонслужбі. Така ж кількість опитаних підтримали пропозицію, щоб жінки обіймали не менше 30% керівних посад.

В той же час враховувалися виклики та прогалини. Зокрема, зазначалося, що для успішного руху вперед необхідно продовжувати підвищувати обізнаність прикордонників щодо важливості ґендерної рівності шляхом регулярного проведення навчань, досконалення програм професійної підготовки, створених для надання поглиблених знань про ґендерну рівність і її критичну роль у демократичному суспільстві. Крім того, наголошувалося на важливості впровадження комплексного ґендерного підходу до політики розвитку кадрового потенціалу і проведення постійного моніторингу ґендерної динаміки, збільшенні підзвітності.

Додамо, що до 31 грудня цього року продовжується прийом анкет бажаючих поповнити ряди чергових прикордонних підрозділів в рамках проекту «Нове обличчя кордону». Заповнити анкету для участі у відборі та ознайомитися з умовами можна на сторінці проекту за посиланням https://newface.dpsu.gov.ua/. Загалом планується відібрати близько 400 осіб.

У відборі мають право брати участь як військовослужбовці Держприкордонслужби – на посади сержантського та офіцерського складу, так і цивільна молодь – на посади сержантського складу. Учасники та учасниці, які успішно пройдуть етапи відбору, матимуть стабільну й цікаву роботу з перспективою постійного кар’єрного зростання та професійною підготовкою за міжнародними стандартами, гідний рівень грошового забезпечення – від 13 тисяч гривень, та гарантований соціальний захист.

Exit mobile version