Головна / Цікаво знати / 6 років тому на Майдані розпочались масові вбивства активістів

6 років тому на Майдані розпочались масові вбивства активістів

18 – 21 лютого у Києві були найжорсткіші протистояння між силовиками та учасниками Євромайдану, які називають завершальним етапом “Революції гідності”. Результатом стала втеча з країни Віктора Януковича та частини його оточення

На ранок 18 лютого було заплановано «Мирний наступ» — багатотисячну ходу учасників Євромайдану до Верховної Ради України, де мала відкритися чергова сесія, на якій планувався розгляд питань щодо змін до Конституції України щодо обмеження повноважень Президента. Опозиційні фракції з самого ранку блокували сесійне засідання ВРУ, вимагаючи першим питанням порядку дня розгляд акту поновлення Конституції 2004 року, але за вказівкою голови Верховної ради Рибака канцелярія ВРУ відмовлялася реєструвати цей документ, не згоджуючись на жодні компроміси. До кінця робочого дня сесійне засідання так і не почалося.

О 8:30 ранку мітингарі почали збиратися на майдані Незалежності, звідки десятитисячною рушили до будинку Верховної Ради на вулиці Грушевського, з метою донесення вимог щодо повернення до Конституції зразка 2004 року та покарання винних у знущаннях з активістів Євромайдану. Сутички між силовиками та євромайданівцями відбулися у Маріїнському парку з боку станції метро «Арсенальна»: з боку міліції тоді летіли світло-шумові гранати та коктейлі Молотова.

Від початку зіткнень цього дня “тітушки” у масках і з битами відкинули “майданівців”. Є свідчення, що вони застосовували вогнепальну зброю. тоді ж протестувальники кинули запалювальну суміш в офіс Партії регіонів на Липській, де спалахнула пожежа.

 6 років тому на Майдані розпочались масові вбивства активістів

Вже ввечері силовики змогли відтіснити протестувальників з урядового кварталу вглиб Майдану, прорвавши барикади на Інститутській.

 6 років тому на Майдані розпочались масові вбивства активістів

 

Почався штурм, який влада назвала антитерористичною операцією. Палали барикади, табір і Будинок профспілок, у якому на той час протестувальники розгорнули госпіталь.

В результаті зіткнень на Майдані та навколо нього 18 лютого загинуло 18 активістів, 500 – були поранені

Сокаль FM

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 + 17 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!