Цікаво знати

6 захворювань кісток і суглобів, про яких ми не знаємо

Після 50 років жінки особливо активно втрачають кальцій, і в цей час наші кістки і суглоби стають дуже вразливими. Важливо знати ранні симптоми небезпечних хвороб, щоб вчасно звернути до лікаря і вжити заходів.

Хвороби суглобів і кісток можуть розвинутися у будь-якої людини і в будь-якому віці. Деякі з них обумовлені способом життя, деякі — спадковістю, а які хвороби можуть з’єднання явитися в результаті ускладнень після інфекційних захворювань. Нижче ми розповімо про шести поширених захворюваннях кісткової системи, про які важливо знаті і потрібно вміти розпізнати на самій ранній стадії.

Остеомаляція і рахіт

Остеомаляція — це розм’якшення кісток з-за нестачі вітаміну D. Якщо вона розвивається у дітей, хвороба частіше називають рахітом, якщо ж хвороба проявляється в дорослому віці — це остеомаляція. Ви в групі ризику, якщо живете в регіоні з браком сонячного світла, у вас целіакія або захворювання печінки і нирок — органів, що беруть участь в обробці вітаміну D. Симптоми, на які обов’язково потрібно звертати увагу: ниючий біль в кістках (частіше в попереку, стегнах і гомілках), а також симптоми, що супроводжують дефіцит вітаміну D.

Стресові переломи

Якщо ви постійно піддаєте свій організм підвищеним навантаження — наприклад, займаючись стрибками або бігом на довгі дистанції — у вас може розвинутися стресовий або втомних перелом. Найчастіше переломи трапляються в області стегон або гомілок. Щоб уникнути стресових переломів, варто повільно нарощувати навантаження і негайно скорочувати тренування, якщо відчуваєте біль або дискомфорт в області нижніх кінцівок.

Остеонекроз

Остеонекроз (буквально «мертва кістка») — це стан при якому клітини кісткової тканини руйнуються або відмирають. Ви в зоні ризику, якщо у вас були переломи, ви зловживаєте алкоголем, приймаєте багато стероїдів, у вас діагностовано серповидно-клітинна анемія. На жаль, запобігти розвитку захворювання практично неможливо. Крім того, остеонекроз ніяк не проявляє себе на ранніх стадіях — тому дуже важливо негайно звернути до лікаря, якщо ви відчуваєте біль в області суглобів або кісток.

Хвороба Педжета

Вік ризику для розвитку цього захворювання — 50 років. Найчастіше цією хворобою страждають чоловіки, але і у жінок вона теж буває. При хворобі Педжета порушується метаболізм кісткової тканини, з-за чого відновлення кісток не відбувається належний чином і кістки стають крихкими і деформованими. Це особливо небезпечно в тому випадку, якщо деформуються кістки черепа або хребта. Лікарі поки не знають, з-за чого розвивається захворювання, альо рекомендують обов’язково робити рентгенівське дослідження кісток при найменшому відчутті дискомфорту.

Недосконалий остеогенез (або хвороба крихких кісток)

Це генетичне захворювання, при якому кістки стають особливо крихкими. При цьому захворюванні в організмі не виробляється в достатній кількості колаген, який необхідний для будівництва і зміцнення кісток і суглобів. Найчастіше це захворювання передається по спадку, але в деяких випадках можлива і спонтанна індивідуальна мутація.

Рак кісток

Так званий первинний рак кісток, при якому злоякісні пухлини розвиваються саме в кістковій тканині, зустрічаються досить рідко. До таких видів раку відносяться остеосаркома, хондросаркома і сімейство пухлин саркоми Юінга. Алt при практично будь-якому вигляді раку метастази можуть проникнути в кістки — і викликати рак кістки. Найчастіше «вторинний рак» виникає при раку молочної залози, легенів, передміхурової залози.

Голос Сокальщини на GoogleNews