Цікаво знати

7 кроків, які варто зробити прямо зараз, щоб відсунути менопаузу

Уникнути менопаузи не вдасться нікому з нас, але можна трохи відстрочити час її настання. Розповідаємо, як можна це зробити.

 

Менопауза і клімакс означають не тільки втрату фертильності: в цей час у нашому організмі істотно знижується рівень естрогену, гормону, який не тільки забезпечує можливість завагітніти, але і підтримує здоров’я багатьох систем нашого тіла. Під час менопаузи ми стрімко втрачаємо кальцій, із-за чого наші кістки і суглоби стають особливо уразливі, різко зростає небезпека переломів і остеопорозу. Наше серце і судини виявляються під загрозою: саме після менопаузи ризик інфарктів і інсультів у жінок збільшується багаторазово. Крім того, після проходження через менопаузу зростає ризик розвитку злоякісних пухлин.

На жаль, більшості з нас так чи інакше доведеться зіткнутися з менопаузою, але можна віддалити її наступ? Часто раннє настання менопаузи обумовлена генетикою, але все ж є деякі заходи профілактики, які можуть допомогти віддалити термін її настання.

Займайтеся спортом

Найефективніший спосіб загальмувати наступ перименопаузи — помірні фізичні навантаження. Спорт допомагає підтримувати оптимальний рівень жиру в організмі, який у свою чергу впливає на здоровий гормональний баланс (адже ви знаєте, що істотна частина жіночих гормонів виробляється з допомогою жиру?). Але дуже важливо не перестаратися: занадто інтенсивні тренування можуть призвести до розвитку гормонального дисбалансу, з-за якого може наступити порушення овуляції і раннє гормональне виснаження.

Киньте палити

Куріння — один з небагатьох факторів, які майже стовідсотково впливають на вік настання менопаузи. Нікотин, ціанід і чадний газ, які містяться в сигаретах, які можуть призвести до прискореної втрати яйцеклітин і, отже, більш раннього настання менопаузи. Лікарі попереджають: регулярне куріння прискорює настання менопаузи на 1-4 роки. На шкода.

Скоротіть алкоголь і кофеїн

Саме по собі вживання алкоголю не прискорює настання менопаузи, альо його надмірне вживання може спровокувати ранній клімакс, якщо у вас є інші фактори ризику. Ті ж саме відноситься і до кофеїну: лікарі нагадують, що безпечна доза кави — дві чашки в день.

Слідкуйте за вагою

Не тільки недолік естрогену може вплинути на годину настання менопаузи: його надлишок також небезпечний. Як вже зазначалося вище, цей гормон накопичується в жировій тканині, і тому дуже важливо не допускати появи зайвої ваги. Зрозуміло, п’ять і навіть десять зайвих кілограмів не вплинуть на вашу фертильність, альо від якщо ваш індекс маси тіла істотно вище рекомендованого, можливо, вам варто переглянути харчові звички і спосіб життя.

Скоротіть вуглеводи

Британське дослідження, в якому взяли участь понад 35 тисяч жінок, підтвердило: дієта і раціон, якого дотримуються жінки протягом життя, безпосередньо впливають на термін настання менопаузи. Усього в дослідженні була протестований взаємозв’язок між вживанням 270 продуктів і часом настання менопаузи. І одним з найсильніших «прискорювачі» були визнані швидкі вуглеводи: жінки, які щодня з’єднання їдали порцію білого рису або макаронів, в результаті вступали в менопаузу на 1,5 року раніше, ніж ті, хто їли вуглеводи рідко.

Приймайте цинк і вітамін В-6

Краще всього отримувати ці корисні мінерали з їжею: вчені все більше схиляються до думки, що вітамінні добавки практично марні для нашого здоров’я. У той час дослідження підтвердило: жінки, які отримували досить цинку і вітаміну В-6, в результаті проходили через менопаузу на 1,5 роки пізніше ніж ті, в чиєму раціоні цих вітамінів і елементів не вистачало.

Їжте м’ясо

Та, як не дивно, в питанні часу настання менопаузи мясоїдки мають перевагу перед вегетаріанками: все ті ж дослідження підтвердило, що достатня кількість м яса в раціоні відсуває термін настання менопаузи на рік.585626636

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.