Цікаво знати

7 правил зменшення ризику серцевого нападу, які рекомендують лікарі

Необов’язково відмовлятися від цукру і солі, можна пити каву і навіть не спати ночами!

Спосіб життя і звички харчування визначають наше здоров’я: за даними ВООЗ, саме від них наше самопочуття залежить на три чверті. Здається, всі ми більш-менш знаємо основні правила здорового способу життя: більше рухатися, справлятися зі стресу, досить спати, їсти більше овочів і фруктів, а також менше шкідливих жирів і легких вуглеводів. Проте лікарі і наука стверджують: деякі правила можна порушувати — і наше здоров’я від цього тільки виграє. Розповідаємо, якими правилами ЗСН іноді можна знехтувати.

Спати не менше 8 годин кожен день

Недолік сну, особливо тривалий і регулярний — найпростіший спосіб зіпсувати своє здоров’я і навіть скоротити життя. Численні дослідження підтверджують прямий зв’язок між браком сну і порушеним метаболізмом, високим артеріальним тиском і рівнем цукру в крові, а також більш високим ризиком розвитку раку. Але якщо протягом трудової тижню у вас ніяк не виходить спати щодня обов’язкові 7-8 годин, то, як підтверджують результати досліджень, що ви цілком можете «добрати» відсутню кількість сну у вихідні. Головне — не перетворювати це в систему і все-таки прагнути до того, щоб висипатися кожен день.

Не «глушити» недолік сну кофеїном

Не виспалися вночі і тому п’єте четверту чашку кави в надії підбадьоритися і сконцентруватися? Нічого страшного: як показали результати дослідження, опублікованого в 2015 році в Британському медичному журналі, 4 чашки кави — це максимальна, але все ще безпечна доза для більшості дорослих на добу. Не варто вводити це в регулярну практику, але якщо з якихось причин вночі ви погано спали, цілком можна одноразово перевищити дозу кофеїну. Головне — не забути погасити «заборгованість» за сну найближчої ночі.

Уникати стресів

Ще один гарантований спосіб погіршити своє здоров’я — постійно піддавати себе впливу стресу. Ожиріння, діабет, хвороби серця і навіть астма — розвитку всіх цих захворювань сприяє тривалий і тім більше хронічний стрес. Однак у лікарів є для нас невелика втіха: якщо ви ніяк не можете зробити своє життя більш спокійною, знайдіть можливість змусити працювати стресу на собі. Коли ми нервуємо, наша психіка автоматично переходити в режим «бий або біжи», з-за чого підвищується рівень адреналіну. І от якщо знайти йому застосування (наприклад, активну спортивну або танцювальну тренування), то ефект для здоров’я буде швидше позитивним.

Не відволікатися під час їжі

Чим уважніше і зосередженіше мі під час їжі, тим швидше ми розпізнаємо сигнал ситості і тім менше зайвих калорій отримаємо. Але якщо ви звикли перекушувати під час роботи або у вас просто немає часу на неспішний обід, можна використовувати просту хитрість: візьміть тарілку меншого розміру і покладіть на неї приблизно дві третини звичної порції. З високою часткою ймовірності ви навіть не помітите, що з’єднання їли менше, ніж зазвичай!

Відмовитися від цукру

Насправді нам точно не потрібно повністю відмовлятися від солодкого: це найкращий джерело енергії для нашого мозку. Але ось що точно варто зробити, це скоротити кількість солодкого, а також виключити «швидкі» солодощі і в першу чергу — солодкі напої. А вісь два-три рази на тиждень з’єднання їдати улюблений десерт — просто необхідно, навіть якщо ви вирішили сісти на дієту.

Пити 8 склянок води в день

8 склянок або 2 літри води — це усереднена норма, яка підходить далеко не кожному. Так, як правило ми відчуваємо спрагу (і розпізнаємо її) в тій момент, коли організм вже якийсь час відчуває нестачу рідини, і тому варто його «поїти» превентивно. Але не варто педантично вираховувати 8 склянок: просто поставте поруч з робочим місцем пляшку з водою (можете додати до неї пару шматочків огірка, гілочку м’яка яті або зелені, скибочка лимона або жменю ягід) — і ви самі не помітите, як спустошили її.

Їсти менше солі

Найпростіший спосіб зменшити свій особистий ризик серцевого нападу, серцевої недостатності, інсульту, захворювань нирок, остеопорозу, раку шлунка і навіть головних болів — зменшити щоденну дозу солі. Але якщо ви не їсте кожен день продукти з обробленого м яса, не обідаєте фаст-фудом, не зловживаєте консервованими продуктами, а також всілякими готовими снеками (наприклад, чіпсами), то, швидше за все, ви не перевищуєте рекомендовану норму. Втім, якщо ви відзначили у себе якісь з цих ознак, можливо, вам варто зменшити кількість солі — про всяк випадок.

Голос Сокальщини на GoogleNews