Цікаво знати

8 звичок, які знижують нашу фертильність

Не тільки куріння і кава: на нашу фертильність може вплинути навіть надмірне захоплення йогою!

Репродуктологи і фахівці по плануванню сім’ї стверджують: вам точно не варто турбуватися про свою здатність мати дітей, якщо ви «працюєте» над зачаттям протягом півроку. Більш того, якщо ви і ваш партнер старше 25 років, ви живете в великому місті і часто стикаєтеся зі стресом, то навіть 12 місяців спроб ні про що не говорять. Але якщо ви твердо маєте намір завести дитину, варто знати, які звички та фактори можуть знизити ваші шанси і навіть зовсім звести їх до нуля.

Куріння, навіть епізодичне

Лікарі не даремно рекомендують кидати курити перед тим, як намагатися завести дитину: ця звичка негативно впливає як на чоловічу, так і жіночу фертильність. Побічні продукти горіння тютюну буквально вбивають яйцеклітини і уповільнюють активність сперматозоїдів, а також можуть стати причиною більш раннього настання менопаузи. І навіть якщо ви палите тільки «за компанію», у підсумку це може знизити ваші шанси зачати і виносити дитину.

Зайва вага

Зрозуміло, не п’ять-десять кілограмів, які відокремлюють вашу фігуру від глянцевих стандартів — мова йде про серйозне перевищення безпечної маси тіла. Жирові відкладення сприяють накопиченню естрогену, що може призвести до порушення гормонального фону і, як наслідок, труднощі з зачаттям.

Сауна і йога

Якщо ви з партнером плануєте дітей, на цей час йому варто відмовитися від відвідування йоги і лазні, а також скасувати заняття з йоги. Справа в тому, що нагрівання яєчок може вплинути на якість сперми, а гаряча йога, тісну білизну і одяг і, звичайно ж, гарячі ванни і сауна можуть бути небезпечні.

Кава

Дві чашки кави в день — максимальна доза, яку можуть дозволити собі майбутні батьки. У чоловіків більша кількість напою погіршує вироблення сперми, а для жінок зловживання кави може загрожувати невиношуванням вагітності.

Розширення вен

Це, звичайно, не звичка, але важливий фактор, який може вплинути на здатність зачати дитину. Варикозне розширення вен в області яєчок може підвищити температуру тіла в цій галузі і тим самим погіршити якість сперми.

Активне статеве життя

І чоловікам, і жінкам, які ведуть активні сексуальне життя, бажано не рідше одного разу на рік здавати аналізи на захворювання, що передаються статевим шляхом, навіть якщо немає ніяких зовнішніх проявів. Багато інфекцій можуть протікати безсимптомно, особливо у чоловіків, але в подальшому це може вплинути на здатність зачати дитину. Тому важливо користуватися бар’єрними засобами контрацепції, а також регулярно здавати аналізи.

Алкоголь

Скільки спиртного можна пити в період зачаття? Правильна відповідь: нічого. Навіть один келих пива або вина в день істотно знижує здатність до зачаття і у жінок, і у чоловіків.

Стрес

Це не самий відомий фактор, який впливає на зниження фертильності, але при цьому він може мати дуже серйозний негативний ефект на нашу можливість завагітніти і виносити дитину. Адреналін і кортизол, рівень яких серйозно підвищується в стресі, пригнічує репродуктивну здатність і заважає зачати дитину.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.