Цікаво знати

Алергія у сезон коронавірусу: як захистити свої легені

Легені — самий уразливий орган під час пандемії коронавірусу. Якщо ви схильні до сезонної алергії, то зараз ваші легені відчувають посилене навантаження. Розповідаємо, як захистити себе.

 

Лікарі застерігають: люди, що страждають алергією, потрапляють у групу підвищеного ризику через коронавірус Covid-19. По‑перше, їх легкі і без того випробовують підвищене навантаження в «високий сезон», а отже, знаходяться в більш уразливому положенні. А, по‑друге, із-за сльозотечі і нежиті, які супроводжують загострення сезонної алергії, хворі можуть частіше торкатися обличчя — і переносити частинки вірусу. Ми зібрали кілька лікарських рекомендацій, яких рекомендуємо дотримуватися всім, хто страждає від сезонної алергії, щоб знизити навантаження і захистити своє здоров’я.

Почніть прийом ліків заздалегідь

Напевно у вас є запас звичних антигістамінних ліків, які допомагають вам пережити сезон пилку. Лікарі рекомендують в цьому році почати приймати їх заздалегідь, до настання сезону. Справа в тому, що для роботи в повну силу антигістамінних препаратів (особливо стероїдних) вимагається від тижня до семи днів — і краще, якщо до моменту старту «високого сезону» ві будете на піку захисту.

Візьміть напрокат або купіть очищувач повітря

Зараз, коли більшість з нас змушені дотримуватися карантин, нам не обійтися без щоденного провітрювання приміщення: це обов’язкова вимога гігієни та профілактики. На шкода, разом зі свіжим повітрям в будинок потрапляють і алергени, які можуть спровокувати напад. Якщо є можливість, купіть або візьміть напрокат очищувач повітря: цей прилад допомагає «промивати» повітря в квартирі, очищаючи його від пилу, статичної електрики і алергенів.

Промивайте ніс

Алергічний нежить і закладеність носа — тепер це не тільки неприємно, але й небезпечно для здоров’я. Самий безпечний і м’яка який спосіб з ним впоратися — промивання носових пазух морською водою. Найголовніше — переконайтеся, що в складі немає йоду, в іншому випадку додаткове подразнення слизової вам забезпечено. І, звичайно ж, обов’язково промивайте ніс після повернення з вулиці та провітрювання квартири, щоб змити алергени, які могли потрапити на слизову.

Не захоплюйтеся спреями і краплями для носа

П’ять днів — ось максимальний термін, протягом якого можна безпечно застосовувати спреї від закладеності носа (а краще і ще менше). Якщо користуватися ними довше, може розвинутися звикання, а ефективність препарату знизитися.

Подумайте про встановлення кондиціонера

Мобільний кондиціонер можна взяти напрокат — і це може допомогти вирішити проблему з провітрюванням приміщення. Як правило, фільтри навіть мобільних моделей достатня потужні, щоб справлятися з очищенням надходить з вулиці повітря від пилу і алергенів.

Слідкуйте за станом легенів

При появі щонайменших ознак того, що легені не справляються зі своєю функцією — задишки, утрудненого дихання, почуття сорому у грудях — негайно викликайте лікаря.

64442316
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.