Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Алкоголь руйнує здоров’я підлітків

Добре, міцне здоров'я  головна умова повноцінного життя. Воно значною мірою залежить від самої людини, її свідомості та поведінки. Хто може навчити дитину обирати стиль життя, що сприятиме збереженню і зміцненню здоров'я? Насамперед сім'я та батьки, які повинні забезпечувати не тільки необхідні умови життя, навчання, а й виховання своїх неповнолітніх дітей.

Дуже шкідливий вплив на стан здоров'я дітей здійснює вживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та ще й у поєднанні з енергетичними напоями, тютюнокуріння.

Причини вживання неповнолітніми алкогольних напоїв різні: бажання потрапити до певного кола однолітків, де вживання спиртного є звичайним явищем, бажання здаватися дорослішим, з метою розвеселитися, задля солідарності з компанією, в якій відпочивають.

Найбільш небезпечний вік для виникнення залежності  вживання алкогольних напоїв молодими людьми до 18 років. Бо в період інтенсивного росту клітини мозку та інших органів найбільш чутливі до шкідливих впливів алкоголю та пива. Вміст алкоголю в баночці пива (0,33 л) такий, як у чарці горілки (40 мл) або в келиху вина (150 мл). Пити пиво в необмежених кількостях без ризику для здоров'я не можна, це загрожує роботі серця і печінки, збільшенню цих органів, лікарі їх називають "биче серце" та "бича печінка". Алкоголь із газованих слабоалкогольних напоїв засвоюється швидше, ніж з вина чи горілки. Лікарі спостерігають випадки алкоголізму серед підлітків саме з цієї причини. Ні в якому разі не можна змішувати з алкоголем енергетичні напої, це загрожує раннім гіпертонічним кризом, призводить до алкогольного отруєння.

У дітей алкоголь усмоктується в кров дуже швидко. Через кілька хвилин він уже розноситься по всьому тілу й потрапляє в головний мозок, спричиняє навантаження на серце, впливає на печінку, погіршується координація рухів, збільшується час реакції на зовнішні подразники й час ухвалення рішення. Можуть тремтіти руки, подвоюватись в очах, з'являється емоційна неврівноваженість, порушується здатність оцінювати події адекватно.

Через алкогольне отруєння підліток може знепритомніти та навіть вмерти, вживши дозу, якої не витримає серце, або з якою не впорається печінка. Кількаразове або часте вживання алкоголю буквально спустошливо впливає на психіку підлітка.

В стані алкогольного сп'яніння неповнолітні схильні до неадекватної, асоціальної поведінки: сварок, бійок, порушення громадського порядку, скоєння злочинів, відповідальність за які несуть самі підлітки та їх батьки  за неналежне виховання дітей.
Вживши алкоголь, можна стати посміховищем в очах оточуючих, завдати непоправної шкоди власному здоров'ю та здоров'ю своєї майбутньої дитини, втратити контроль над собою й зробити вчинки, яких у тверезому стані ніколи не зробив би.

Марія НЕЧАЙ,
начальник відділу служби у справах дітей райдержадміністрації.

Exit mobile version