Цікаво знати

Алмазне буріння в будівництві

Свердління залізобетону алмазним обладнанням прийшло на український ринок слідом за монолітним домобудуванням на початку дев’яностих років і утворило ще один напрямок в будівництві – алмазне буріння. Воно дозволяє швидко виготовляти технологічні отвори для інженерних систем і комунікацій.

Таке буріння також отримало велике застосування при свердлінні отворів в цегляній кладці старого фонду, де від вібрації перфораторів з’являються тріщини в стінах і йде велике руйнування при пробиванні отворів від заданих розмірів.

Буріння або свердління граніту і мармуру алмазним обладнанням можна застосовувати в ландшафтних роботах: під різні клумби, виготовлення колон, фонтанів, водоспадів і т.д.

Алмазне свердління (буріння) отворів в бетоні.

Алмазне буріння та свердління в даний момент є найбільш досконалою і оптимальною технологією для створення отворів в будівельних матеріалах високого рівня твердості, в тому числі залізобетоні. На сайті WDD в розділі Алмазная резка бетона ви можете дізнатися більш детальну інформацію про інструменти для буріння бетону та їх використання.

Для реалізації цього методу на практиці застосовується ріжучий елемент, кромка якого містить крихту штучних алмазів. Він здійснює обертальні рухи на високій швидкості і забезпечує ефективне алмазне свердління отворів в поверхнях бетону, каменю, цегли та інших будівельних матеріалів.

Одним з найбільш поширених наповнювачів будматеріалів, що використовуються для зведення надійних конструкцій, є кварц. При цьому алмаз утримує лідерство за рівнем твердості серед мінералів, так що буріння отворів у залізобетоні за допомогою алмазного різального елемента є ефективним і продуктивним.

Особливості та переваги технології алмазного свердління (буріння) отворів в бетоні.

Алмазне свердління в бетоні та інших твердих матеріалах проводиться при необхідності отримати наскрізні або глухі отвори. Особливості цієї технології дозволяють обробляти навіть надміцні матеріали, зокрема здійснювати буріння отворів у залізобетоні.

Виконання поставлених завдань може здійснюватися практично в будь-яких умовах: операції проводяться в місцях обмеженого доступу, оскільки прив’язка до певної площині і куту нахилу відсутня.

Головними перевагами застосування технології алмазного свердління (буріння) в бетоні перед іншими способами обробки будівельних матеріалів високої міцності є: відсутність потреби у значних людських ресурсах – для контролю всіх процесів досить залучення одного майстра-оператора; чистота роботи – в процесі різання отворів не утворюється пилу, що часто відбувається при використанні інших свердлильних технологій; відсутність вібрацій – завдяки цьому зберігається цілісність конструкції, не утворюється тріщин в процесі інтенсивних робіт; точність – застосування найсучаснішого обладнання для алмазного буріння дозволяє отримувати рівні й акуратні отвори заданих розмірів; універсальність – ця технологія може застосовуватися для різання отворів в різних матеріалах – від звичайного цегли до бетону з високим ступенем армування; оперативність – виконання поставлених завдань не вимагає значних тимчасових витрат, а готові отвори відразу ж готові до використання (наприклад, закладці інженерних комунікацій).

Найбільшого поширення технологія алмазного буріння отворів в бетоні отримала в таких сферах, як організація систем водопроводу і каналізації, створення вентиляційних каналів, а також гірничодобувної промисловості.

Детальніше про особливості технології алмазного свердління й різання

Алмазна різка.

Обладнання, робочий елемент якого покрите діамантовою крихтою, може використовуватися не тільки для буріння отворів в залізобетоні, але і при необхідності зробити в міцних матеріалах розрізи.

Застосування професійних інструментів дозволяє домагатися створення ідеально рівного різу в стінах будинків або перекриттях різних конструкцій. Найчастіше алмазне різання застосовується при виконанні таких завдань: організація віконних або дверних прорізів, поглиблень в стінах (ніш); створення каналів для прокладки інженерних комунікацій (штроблення); коректування будівельних конструкцій при проведенні перепланування приміщень; демонтаж конструкцій або їх складових частин; розбирання фундаменту; вирізка отворів в перекриттях і несучих стінах; вирізка ніш під сейфи і т.д .; розпил різних ж / б конструкцій на транспортабельні частини; влаштування температурних швів у бетонних підлогах.

Джерело – сайт sverlenie.com.ua.

Голос Сокальщини на GoogleNews