Цікаво знати

Аневризма мозку: 6 ранніх ознак, які важливо знати

Кожен другий випадок розриву аневризми мозку закінчується смертю. Важливо знати перші ознаки небезпечного стану і дуже швидко звернутися за допомогою.

Аневризма мозку – стан, при якому стінка судини стає слабкішим і як би випинається. Цей стан смертельно небезпечно: 40% всіх випадків розриву аневризми (яке супроводжується крововиливом в мозок) закінчуються летальним результатом. На щастя, більшість з ослаблених судин так ніколи і не розриваються, але, якщо це все ж відбувається, важливо діяти дуже швидко: чим швидше буде надана допомога, тим більше шансів, що вдасться уникнути необоротних наслідків.

Ми зібрали найпоширеніші симптоми, що передують розриву аневризми: їх варто знати кожному, щоб вчасно звернутися за допомогою і спасти життя свою або тих, хто поруч.

Дуже сильний головний біль

«Найгірша біль в моєму житті» – так характеризують найпоширеніший симптом аневризми мозку ті, кому довелося з нею зіткнутися. Ще одна відмінна риса цього головного болю – раптовість. Якщо ви відчували себе нормально, а в наступну секунду вам здається, що ваша голова ось-ось вибухне, негайно телефонуйте в «Швидку» – швидше за все, рахунок йде буквально на хвилини.

Нудота і блювання

Кров, яка накопичується після розриву аневризми, може чинити тиск на стовбур мозку і ту область, яка контролює дихання і травлення. З цієї причини можуть виникнути почуття нудоти і навіть блювання. Якщо ці відчуття супроводжуються якимись з описаних нижче симптомів, важливо терміново звернутися до лікаря.

Болі в області шиї

Вам доводилося прокинутися з відчуттям «затерплої» шиї або навіть з болями в цій області, якщо всю ніч ви проспали в незручній позі? Ось приблизно ті ж відчуття, тільки посилені в кілька разів, можуть відчувати людей безпосередньо перед тим, як відбудеться розрив аневризми. Справа в тому, що нерви, які контролюють руху нашої шиї, розташовані якраз поблизу від стовбура мозку, а на цю область робить сильний тиск.

Оніміння або параліч м’язів обличчя

Нерви, що відповідають за лицьові м’язи, також розташовані в стовбурі мозку – і вони можуть бути пригнічені через що збільшилася судини. У легких випадках може відчуватися поколювання на обличчі або оніміння м’язів, а в тяжких випадках – параліч. У будь-якому випадку, якщо ви відчуваєте, що з вашим обличчям щось відбувається, як можна швидше викликайте лікаря.

Проблеми з зором

Розпливчасте або подвійне зір, підвищена чутливість до світла – все це також може бути симптомами розриву аневризми мозку. Різкі зміни зору – це в будь-якому випадку привід якомога швидше звернутися до лікаря, але якщо вони супроводжуються нудотою і сильними головними болями, не можна втрачати ні хвилини.

дивний звук

Деякі люди, які пережили розрив аневризми головного мозку, говорили, що безпосередньо перед нападом вони чули гучний хлопок. Лікарі припускають, що це може бути свого роду ехом після скидання сильного тиску в замкнутому просторі, і рекомендують ні в якому разі не ігнорувати подібні симптоми.

65855901
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.