Для забезпечення прийнятних умов розвитку молодих посадок слід звернути увагу в першу чергу на регулярний полив рослин. На сьогоднішній день цю важливу функцію в ландшафтному будівництві достатньо непогано виконують системи автоматичного поливу. Керувати зрошенням в даному випадку можна за допомогою контролера, а дозування подачі вологи до прикореневих зон виконується за рахунок спеціального обладнання.
У процесі узгодження плану системи автоматичного поливу дуже часто трапляється, що замовник відмовляється виділяти під систему окрему ділянку території. Особливо якщо в зоні уже прижилися окремі види рослин. Для зрошення таких дерев слід застосовувати спеціальні фурсунки, що виконують функції прикореневого поливу. Вони називаються баблерами, і при їх установці в систему потрібно уважно розрахувати кількість води, необхідної для поливу даної ділянки, а також пропускний перетин водопроводу.
Кожне дерево має свої особисті вимоги до параметрів поливу. Відомо, що деякі типи рослин споживають вологу рідко і в незначних кількостях, а інші породи дерев віддають перевагу більш регулярному та інтенсивнішому поливу. У такому випадку територія розбивається на декілька зон і баблер підбирається окремо для кожного типу дерева, з урахуванням необхідного дебету води. Тільки так ви зможете досягти ідеальних параметрів зрошення.
Баблер встановлюється в прикореневій зоні рослини на відстані 30-40 см від основи стовбура. У поливі найчастіше застосовуються баблери двох видів: динамічні та статичні. Статичні більш доступні, але мають один недолік – оскільки в спекотний день залишки води в баблері є цілющою вологою, то їх можуть гризти домашні собаки. Динамічний же ховається назад в землю після кожного процесу зрошення, залишаючись непомітним.
(c) Батащук Ирина