Цікаво знати

Вагітність під час коронавірусу: все, що вам потрібно знати

Навколо –  коронопаніка, а ви вагітні? Журнал Vogue опитав експертів, і їхні відповіді можуть вас заспокоїти.

Під час вагітності нерідко все йде не так, як планувалося. Іноді краще, іноді гірше, але дуже часто – не так. Журналісти «Vogue» задали питання нью-йоркським лікарям, як людям, що знаходяться на передовій, і ось що ми дізналися з їх відповідей:

1. Коронавірус не передається дитині під час пологів

Поки важко з повною впевненістю сказати, як впливає коронавірус на здоров’я вагітних жінок, новонароджених і сам перебіг вагітності. Хороші новини: немає даних про те, що вагітні жінки перебувають у групі ризику (що було б актуальніше при епідемії грипу), COVID-19 як і раніше значно небезпечніше для літніх людей і тих, хто вже страждає на хронічні захворювання.

Поки фахівці не можуть сказати більше, і їх спостереження відносяться переважно до вагітних в третьому триместрі.

Однак, вагітним жінкам потрібно дотримуватися тих самих заходів безпеки, що і всім іншим – самоізолюватись, практикувати соціальне дистанціювання, часто мити руки і уникати дотиків до лиця. По можливості, варто перейти на дистанційне спостереження лікаря, і якщо вагітність протікає нормально, і жінку нічого не турбує – пропустити планові аналізи та УЗД.

Цей препарат вважається досить безпечним при вагітності, і навіть невеликі побічні ефекти завдадуть менше шкоди, ніж лихоманка. Важливо стежити за диханням і звертатися до лікаря, якщо виникнуть труднощі.

2. Екстракорпоральне запліднення краще відкласти

Чимало жінок епідемія застала в самому розпалі спроб завагітніти, як самостійно, так і за допомогою медицини. У Нью-Йорку багато жінок проходили через процедуру ЕКО, переживши курс гормональних ін’єкцій для стимуляції яєчників і забір яйцеклітин для екстракорпорального запліднення. Але зараз вони отримали тимчасову відмову в підсадженні ембріонів – лікарі не знають, як саме коронавірус вплине на вагітність і розвиток плоду на ранній стадії. Навіть якщо підсадка буде вдалою, ніхто не зможе передбачити її результат і запланувати подальші спроби.

Уже витягнуті яйцеклітини радять заморозити, а від нетермінових операцій, по можливості, відмовитися.

Деякі центри репродуктивного здоров’я і зовсім припинили прийом нових пацієнток, навіть до того, як ці рекомендації вийшли в світ, так як вирішили направити всі сили на захист тих жінок, що вже перебували під їхньою опікою. Поки що очікувати скасування рекомендацій не варто: коронавірус набирає свої оберти і темп поширення захворювань не знижується.

3. Домашні пологи – не найкраща ідея

В Америці домашні пологи більш поширені, ніж в Україні, але навіть там лікарі рекомендують, по можливості, народжувати в госпіталях. Не варто піддаватися паніці, чіплятися руками і ногами за одвірки, аби не їхати в лікарню, де «кругом коронавірус».

Краще з самого початку мати під боком лікарів, акушерок і дитячу реанімацію з усім необхідним обладнанням.

Вірогідність зараження коронавірусів в пологовому будинку досить мала, так як лікарі ставляться до епідемії вкрай серйозно.

4. Жінці потрібно максимум моральної підтримки

Це актуально як під час вагітності, так і під час пологів. Зараз в Нью-Йорку клініки масово йдуть на карантин і забороняють присутність на пологах чоловіків, партнерів.

Постарайтеся не нервувати

Якщо пологи ще далеко, то зробіть ваш спокій сімейним пріоритетом. Зараз світ сповнений паніки і жаху, а це шкідливо і для вас, і для малюка. Максимально захистите себе від новин, нагнітання страху і всього, що може посилити тривожність.

Чи плануєте ви спільні пологи з чоловіком?

Чи потрібно робити прибирання ще ретельніше?

Вагітній жінці важливо берегти себе і дотримуватися розумні заходи безпеки. Нехай ваші близькі подбають про противірусну обробку будинку. Хоча б тому, що перед звичайним грипом вагітні та немовлята особливо уразливі, а висока температура небезпечна. Мийте руки і регулярно обробляйте поверхні.

5. Необхідно вкрай уважно ставитися до контрацепції

Ми не можемо не сказати про випадки, коли вагітність є незапланованою, небажаною або просто небезпечною для життя.

Проте, завжди є ймовірність того, що перевантажена медична система вас підведе. Тому зараз особливо важливо оберігатися, використовуючи презервативи, оральні контрацептиви і, при гострій необхідності – екстрену контрацепцію. Це дозволить вам контролювати своє життя навіть тоді, коли здається, що ви безсилі перед обличчям пандемії.

Коронавірус лякає кожного. Але тих з нас, хто впливає в цей шторм з «пасажиром», може бути справжній жах. Залишайтеся вдома, слухайте класичну музику, дихайте глибоко і рівно. Це найкраще, що ви можете зробити для себе і малюка.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.