Цікаво знати

Бери участь у громадському обговоренні змін до санітарних норм та правил

Маєте трохи більше тижня, щоби сказати все, що думаєте про нові санітарні норми  Громадське обговорення проекту наказу триває до 25 липня.

Нові норми – це про нову реальність, яку нам з вами будувати і в якій жити. Наприклад, чи сортувати сміття. Нині це більше питання ентузіазму, далекоглядності, здорового глузду чи уяви – у кого як, але чітко в індивідуальному порядку. Тобто хочеш сортуй, а хочеш – ні. І часто найвідповідальніші – ті, що сортують – мають ще той квест, щоби знайти пункти прийому відповідного типу сміття.

Нові норми кажуть: пластик, скло, метал, папір та органіка мають збиратись окремо. Для кожного типу – обов’язково свій контейнер. У кожного контейнера – обов’язково огорожа, кришка чи навіс, щоб усе зібране “добро” не ржавіло, не кисло на сонці чи не розвівалося вітром.

А щоб усе не розкладалося і не тхнуло на всю округу, є чіткі норми щодо чистки контейнерів:
з органічними відходами – не рідше ніж кожні три доби взимку, і щодня – в теплу пору року;
сортовані побутові відходи – пластик, скло, метал, папір – можуть зберігатися до заповнення контейнера.

У підземних (заглиблених) контейнерах органічні відходи можуть зберігатися до заповнення контейнера, але не більше тижня, а сортовані – до повного заповнення контейнера. Одразу ясно, що мороки з таким контейнером буде менше, а обслуговування його коштуватиме дешевше. Тому думаємо, що місцева влада і домоуправителі звернуть увагу на такий тип збирання сміття.

Маєте ідеї, як поліпшити норми? Надсилайте їх до 25 липня за адресою pavlo.polamarchuk@gmail.com або 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 (Директорат громадського здоров’я МОЗ України). Наші експерти розглянуть всі пропозиції та зауваження та внесуть відповідні правки. Контроль за виконанням наказу та введення санкцій за його порушення здійснює Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Про всі головні зміни, які пропонує проект наказу, писали тут: https://bit.ly/2FYnm4S

Проект наказу можна знайти за цим посиланням: https://bit.ly/2JuKGZ1

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.