Маєте трохи більше тижня, щоби сказати все, що думаєте про нові санітарні норми Громадське обговорення проекту наказу триває до 25 липня.
Нові норми – це про нову реальність, яку нам з вами будувати і в якій жити. Наприклад, чи сортувати сміття. Нині це більше питання ентузіазму, далекоглядності, здорового глузду чи уяви – у кого як, але чітко в індивідуальному порядку. Тобто хочеш сортуй, а хочеш – ні. І часто найвідповідальніші – ті, що сортують – мають ще той квест, щоби знайти пункти прийому відповідного типу сміття.
Нові норми кажуть: пластик, скло, метал, папір та органіка мають збиратись окремо. Для кожного типу – обов’язково свій контейнер. У кожного контейнера – обов’язково огорожа, кришка чи навіс, щоб усе зібране “добро” не ржавіло, не кисло на сонці чи не розвівалося вітром.
А щоб усе не розкладалося і не тхнуло на всю округу, є чіткі норми щодо чистки контейнерів:
з органічними відходами – не рідше ніж кожні три доби взимку, і щодня – в теплу пору року;
сортовані побутові відходи – пластик, скло, метал, папір – можуть зберігатися до заповнення контейнера.
У підземних (заглиблених) контейнерах органічні відходи можуть зберігатися до заповнення контейнера, але не більше тижня, а сортовані – до повного заповнення контейнера. Одразу ясно, що мороки з таким контейнером буде менше, а обслуговування його коштуватиме дешевше. Тому думаємо, що місцева влада і домоуправителі звернуть увагу на такий тип збирання сміття.
Маєте ідеї, як поліпшити норми? Надсилайте їх до 25 липня за адресою pavlo.polamarchuk@gmail.com або 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 (Директорат громадського здоров’я МОЗ України). Наші експерти розглянуть всі пропозиції та зауваження та внесуть відповідні правки. Контроль за виконанням наказу та введення санкцій за його порушення здійснює Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Про всі головні зміни, які пропонує проект наказу, писали тут: https://bit.ly/2FYnm4S
Проект наказу можна знайти за цим посиланням: https://bit.ly/2JuKGZ1