Цікаво знати

Що таке біологізація землеробства

Біологічне  землеробство  –  це концепція, а не система, новий підхід до землеробства, група прийомів, етика ставлення до землі. Усі пестициди мають здатність накопичуватися в землі, воді, повітрі, продуктах харчування. Отруєна земля не може давати безпечний врожай.

Традиційні методи сільского господарства, що базуються на застосуванні пестицидів, створили безліч джерел забруднення, знищення природніх ресурсів, а тому біологічне землеробство, як альтернатива інтенсивній хімізації, пропонує інший варіант боротьби з хворобами, шкідниками, оснований на поєднанні агротехнічних,  імунологічних методів захисту рослин.

Біологічний метод базується на застосуванні мікроорганізмів чи продуктів їх життєдіяльності, ентомофагіві використанні природної ентомофауни для зменшення негативної дії шкідників і хвороб сільскогосподарських культур, та зменшення негативного впливу мінеральних добрив.

При вирощуванні зернових культур невід*ємним елементом технології є протруєння насіння. Для цього застосовують Планриз, що забезпечує захист значною мірою зернових, зернобобових, овочевих, плодових культур від кореневих гнилей, борошнистої роси, парші, фітофторозу та інших хвороб.

Виготовляється у вигляді водної суспензії, норма витрати на 1 т насіння  2л.

Ризобофіт виготовляється на основі бульбочкових бактерій, які в симбіозі з бобовою рослиноюздатні засвоювати азот з повітря, забезпечуючи 60-100% власної потреби в азоті, і підвищувати стійкість до хвороб. Норма використання 100мл/га.

Бактороденцид (зерно, заражене бактеріями мишачого тифу) використовується для контролю за чисельністю мишоподібних гризунів на полях, пасовищах, лісосмугах, складах тощо. Застосовують його в дозі 2 кг на 1 га, на 10 соток с/г культур норма витрат становить 200 г зернової принади. Важливо боротьбу з гризунами вести не лише в період їх масового розвитку, а й в період їх низької чисельності, коли вони живуть в межах резервації. Одна з переваг Бактороденциду перед пе6стицидами –  нешкідливість для корисних комах і теплокровних тварин. До того ж поїдаючи бактороденцид, миші заражують одна одну, а відтак і всю колонію.

Біологічне землеробство дає можливість зменшити застосування агрохімікатів та пестицидів, здешевити вартість виробленої продукції, забезпечити відновлення родючості, одержання врожаїв с/г культур доброї якості.

Проте процес біологізації на використання вищевказаних препаратів не завершується, є ще й інші шляхи для широкого впровадження біологічногоземлеробства в с/г виробництво.

Державний фітосанітарний інспектор

Г.Масинець

Голос Сокальщини на GoogleNews