Головна / Цікаво знати / Борщівник Cосновського – небезпечна рослина

Борщівник Cосновського – небезпечна рослина

Прозорий водянистий сік рослини багатий на фотоактивні сполуки, що під дією ультрафіолетового (зокрема, сонячного) випромінювання надають йому токсичних властивостей. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків I-III ступенів. Опіки, особливо у перші кілька діб, схожі на термічні. Для них характер-на гіперемія (почервоніння), водянисті пухирі. Опіки з’являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, а через 1-2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань.

Якщо сік борщівника Сосновського потрапив на шкіру, необхідно негайно закрити уражену ділянку цупкою тканиною, щоб не потрапляло сонячне проміння. Після цього добре промити уражену ділянку водою з милом і на кілька днів закрити щільною пов’язкою.

Не торкайтесь до оманливо м’якого листя борщівника Сосновського оголеними руками!

Не дозволяйте дітям зривати листя борщівника чи бавитись ним улітку.

Попереджайте про небезпечну рослину своїх і чужих дітей, а також несвідомих дорослих.

Не використовуйте листя борщівника як серветки, ніколи не витирайте ним руки чи ноги.

Працюйте з рослиною тільки в щільному одязі, в окулярах та в гумових рукавичках.

Оскільки борщівник є небезпечним видом, необхідно регулярно вживати заходів для запобігання його поширенню: систематичне скошування, перерізання товстих коренів на глибині 10-15 см, що забезпечує знищення рослини, випас худоби (молоді листки поїдають вівці та корови).

З небезпечною рослиною боротися на власних угіддях досить легко. Оскільки розмножується борщівник тільки за допомогою насіння, слід не допускати появи квітконосів. Пам’ятайте, що навіть на скошеній рослині насіння має здатність дозрівати. Борщівник на обійсті викопують (тільки в щільному одязі і в гумових рукавичках). Викопування товстих коренів добре допомагає в знешкодженні рослин на городі.

Олег Тарасюк, в. о. начальника управління агропромислового розвитку Сокальської РДА.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

12 − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!