Головна / Цікаво знати / Майбутні захисники Вітчизни

Майбутні захисники Вітчизни

Сьогодні Україна переживає найважчі шляхи за 23 роки її незалежності. На сході держави йдуть військові дії, нав’язані Російською Федерацією. Луганщина та Донеччина зазнали мільярдних руйнувань. Ні в чому невинні люди гинуть від куль ворожого агресора. Захист Вітчизни є обов’язком кожного громадянина і стає найважливішою функцією держави. Відповідно змінилися підходи до військовопатріотичного виховання школярів, яке стало найголовнішим у навчальновиховному процесі. 

В нашому НВК цей процес забезпечується через предмет «Захист Вітчизни», гурток «Джура» і позакласні заходи. Головною метою став розвиток особистості учня, формування його готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій. Організаційною формою навчання є урок. Однак особливістю уроків з основ військової справи є їх військова тематика. Урок є оболонкою навчання, яка містить внутрішні, специфічні для військової справи форми. Такими формами у системі військової підготовки виступають теоретичні та практичні заняття, які в свою чергу поділяються на різні види форм. Наприклад, практичні заняття проходять у формах тактикостройового, тактичного заняття та інших. Кожен урок розпочинається виконанням Державного Гімну України і стройовою підготовкою, що сприяє покращенню ефективності уроку.

Національнодуховному і військовопатріотичному вихованню сприяє участь учнів у дитячоюнацькому гуртку «Джура» («Сокіл»). Діяльність цього гуртка спрямована на використання елементів козацької педагогіки, досвіду наших предків по вихованню підростаючого покоління, виконання законів кодексу «лицарської честі», що передбачає любов до БатьківщиниУкраїни, звичаїв і обрядів, розвиток власних фізичних сил. Наявна матеріальна база дозволяє особливу увагу під час занять гуртка «Джура» приділяти стрільбі із пневматичної гвинтівки.

До проведення уроків військової підготовки «Захист Вітчизни» і занять у гуртку залучаємо воїнів бойових дій на Сході України.

У НВК побував наш випускник, односельчанин Тарас Смага, який у складі 72-ї бригади, як командир танка, захищав Україну на територіях Донецької і Луганської областей. Зустріч із ним викликала великий інтерес в учнів. Школярі поставили воїну багато запитань, на які отримали обґрунтовані відповіді. Жвава невимушена дискусія розширила кругозір учнів у питаннях сучасного військовополітичного становища України. Після годинної зустрічі воїн отримав квіти і запрошення ще раз прибути в рідну школу.

Для потреб навчальновиховного процесу в НВК обладнано стенди «Герої не вмирають», «Цивільний захист населення». Щорічно чота імені Івана Богуна бере участь у районному Святі Героїв. Традиційним стало проведення «Козацьких забав» на честь річниці Збройних сил України. Для молодших і середніх класів щорічно проводяться військовоспортивні ігри «Нумо, козачата». Школярі доглядають могили борцям за волю України у селах Ільковичі і Свитазів, пам’ятник воїнам Другої світової війни. Щорічно вшановують пам’ять вояків УПА і українського козацтва на свято Покрови. Весь комплекс навчальновиховного процесу сприяє ознайомленню учнів з визначними подіями в історії рідного краю, вивченню історії запорізького козацтва, відродженню військовоспортивного мистецтва, підготовці до служби у Збройних силах України та захисту Вітчизни.

Олег ОЛІЩУК, вчитель Ільковицького НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок».

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × four =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!