Цікаво знати

Чого не повинно бути в резюме

Помилки і неграмотність

Оскільки зараз навіть менеджери з клінінгу найчастіше мають вищу освіту, неписьменний фахівець нікому не потрібен. Навіть якщо йому не доведеться писати листи і говорити проникливі звернення, краще, щоб він вмів висловлюватися без помилок.

Тому, якщо не впевнені у своїй здатності скласти виключно грамотне резюме, зверніться до кого-небудь за допомогою. Навіть в мережі повно ресурсів, де охоче допоможуть. Воно не повинно бути написано літературною мовою, але корявий склад неосвіченого середньовічного булочника також не підійде.

Скачки в часі

Вам може здаватися, що важливіше спочатку сказати про свою другу роботі, потім останньої, потім згадати закінчені курси, не забути освіту, а в кінці мимохідь розповісти про займану на даний момент посади.

От якщо так складете резюме, такий і відгук на нього отримаєте. Можливо, коли-небудь, після зміни курсу долара і відкриття філії в Маріуполі, вам напишуть. Майте повагу до рекрутерам. Є загальноприйняте правило, в якій хронології вказувати свої робочі місця і освіту. У зворотному. Цьому правилу і дотримуйтесь.

Зайва відвертість

Ось зовсім не обов'язково потенційному роботодавцю знати про вашу кішечці, улюбленому хобі майструвати вироби з пивних кришечок і трьох колишніх дружин. Таку інформацію корисно упустити. Якщо буде цікаво – неодмінно проявлять цікавість.

Несуттєвий досвід можна також проігнорувати. Наприклад, участь в міській олімпіаді з хімії в школі вразити може тільки члена комісії фармацевтичного вузу. Однак, якщо вам вже за 30, таке досягнення виявиться сумнівним. Звичайно, все трохи перебільшено, однак ідея повинна бути зрозуміла. Не поспішайте хвалитися всім підряд, якщо успіхи не здатні вплинути на вакантну посаду.

Загальні фрази

Літературні та професійні штампи дістали всіх. Якщо рекрутеру цікаво почитати скупе перерахування обов'язків, він відкриває посадові інструкції. Пишіть від себе, що саме ви робите. Навіть якщо профіль вузький, не слід боятися відлякати сленговими слівцями. Деякі навпаки їх шукають.

Якщо ваші дії складно презентувати якось особливо, робіть акцент на використовуваних засобах. Наприклад, створення класних презентацій або макетів друкованої продукції. А в яких програмах? Якими інструментами ще ви володієте? У яких операційних системах є досвід роботи? В якій версії? Ця інформація набагато важливіше, ніж сухе позначення активності.

Відсутність особистих відомостей

Все круто, але де телефон? Погодьтеся, неприємно почути таке у відповідь на своє резюме. Начебто, і підходить повністю людина, але з ним немає зв'язку. Не забувайте вказувати свої контакти. Про те, що ще й ПІБ потрібно, ми говорити не будемо.

Розміщуйте в резюме фото. І не з особистого архіву, а підходяще пропонованої посади. Яким би шикарним ні ваш прес, майбутньому шефу менеджера зі закупівель його бачити не обов'язково. Вибирайте солідні, презентабельні, пристойні фотографії. Подивіться уважно на фон, оточення, предмети поруч. Нічого компрометуючого там бути не повинно.

Пам'ятайте, резюме – це не автобіографія або приватне досьє, не оповідання у вільній формі і не збірка анекдотів і цитат. Складайте документ, який приємно вивчати і який несе інформацію про вас в коректній, зручно поданою, логічною формі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.