Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Чим приваблює жимолость

Я багато років займаюся вирощуванням ягід, серед них найшвидше радує нас своїми плодами жимолость. Пересічні дачник чи селянин мало вирощують її, бо не мають де придбати сортових саджанців.

Чим приваблює жимолость? Зацвітає жовтим цвітом в березні, на початку квітня, а вже у травні (коли ще немає ранніх полуниць чи черешень) можна смакувати її ягодами. Смак плодів ніжний, кисло-солодкий, з дуже приємним ароматом. Ягоди синьо-голубі, припорошені восковим нальотом. Насіння в ягодах таке дрібненьке, що під час споживання навіть не відчуваєш. Розцвілі квіти жимолості витримують заморозки до 8 градусів, тому, коли ще не вилетіли бджоли, її запилюють джмелі. Квіти двостатеві, на одній рослині неперезапилюються. Для врожаю потрібно посадити хоча б дві рослини, бажано різних сортів. Кущі жимолості активно плодоносять 15-20 років, а ростуть 50. Коренева система сильно мичкувата, росте близько від поверхні грунту, тому перекопування грунту проводити не можна, щоб не пошкодити корені, лише бажано просапувати, тоді можна внести під кущ 50-60 грамів нітроамофоски, перемішаної з відром перегною.

Ще дуже великий плюс, що жимолость не вибаглива до грунтів, її майже не пошкоджують небезпечні хвороби і шкідники. Вона не потребує хімічних оприскувань, а це значить, що ягоди є екологічно чистими. Рослину краще вирощувати на сонячних ділянках, періодично поливати, бо вона не переносить засухи, погано плодоносить в затінених місцях. 

Плоди жимолості – це комора вітамінів, також містить цукри, які легко засвоюються: глюкозу, фруктозу, галяктозу. У народній медицині плоди жимолості застосовують при розладах травлення, хворобах печінки, серцево-судинних недугах. Ягоди також мають бактерицидні властивості.  В домашніх умовах їх перетирають з цукром, заморожують, додають у суничні, малинові й інші компоти, щоб покращити колір і смакові якості.

Михайло МАРУЩАК, садівник зі с. Скоморохи.             

Exit mobile version