Головна / Цікаво знати / Червоноградські правоохоронці попереджають про штрафи за зірвані первоцвіти

Червоноградські правоохоронці попереджають про штрафи за зірвані первоцвіти

Щороку з середини лютого до кінця травня у Львівській області, як і в інших областях України, триває масова несанкціонована торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин.
Особливого розмаху вона набуває в переддень 8 березня та свята Великодня.

Значна частина таких рослин вивозиться для продажу у великі міста, а також за кордон.

“З метою попередження та припинення правопорушень, пов’язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин, дільничні офіцери поліції спільно з працівниками груп реагування патрульної поліції проводять рейди по відпрацюванню місць стихійної торгівлі з метою виявлення фактів продажу рідкісних рослин”, – йдеться у повідомленні Червоноградського відділу нацполіції.

Як повідомила КРИСТИНОПІЛЬ.INFO керівник прес-служби Червоноградського відділу нацполіції Мар’яна Пустова, що торгівлю дикорослими рослинами, незалежно від того зібрані вони торгівцями чи ні, заборонено на підставі статті 123 Закону України “Про охорону навколишнього природнього середовища” і ст. 9 Закону України “Про рослинний світ”. Якщо торгівля цими рослинами відбувається на території ринків або торгівельних майданчиків, правопорушників буде притягнено до відповідальності за ст.159 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У випадках торгівлі за межами ринку, до правопорушників буде застосовано ст.160 КУпАП.

Крім цього, торгівлю рослинами, занесеними до Червоної Книги України, заборонено також ст. 64 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, адмінвідповідальність за це правопорушення передбачена відповідно до ст.68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” та ст.88-1 КУпАП.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!